Przejdź do treści głównej

Prawie 800 osób wzięło udział w Spacerze dla i po Puszczy z Adamem Wajrakiem [relacja]

autor(ka): Fundacja Greenpeace Polska
2017-06-19, 14:59
archiwalne
Fot. Greenpeace Polska
17 czerwca odbył się trzeci obywatelski Spacer dla Puszczy, w którym – mimo deszczu i chłodu – wzięło udział prawie 800 osób z całej Polski, w tym duża grupa mieszkańców puszczańskich gmin. W ten sposób wyrazili swój przeciw wobec zamknięcia części Puszczy Białowieskiej dla turystów i mieszkańców oraz trwającej w niej wycinki.

Spacer po Puszczy z Adamem Wajrakiem to już trzeci spacer obywatelskiego nieposłuszeństwa w Puszczy Białowieskiej, w której Lasy Państwowe zamknęły część lasu dla turystów i mieszkańców. Spacer rozpoczął się pod leśniczówką we wsi Czerlonka, w miejscu, w którym 8 czerwca odbyła się głośna blokada sprzętu do masowej wycinki przeprowadzona przez aktywistów Greenpeace i Dzikiej Polski.

Około 800 osób przeszło trasę prowadzącą przez zamkniętą część Puszczy do wielkiego zrębu, na którym Adam Wajrak i prof. Rafał Kowalczyk wygłosili krótkie wykłady o Puszczy i o tym, co się w niej dzieje. Wśród spacerowiczów byli zarówno aktywiści organizacji ekologicznych, osoby z całej Polski jak i liczni mieszkańcy okolicznych gmin. Wszystkich połączyła niezgoda na trwającą w Puszczy masową wycinkę. Wszyscy apelowali o objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną parku narodowego.

Spacer dla Puszczy jest jednym z wydarzeń trwającego Weekendu dla Puszczy – zorganizowanego przez lokalną społeczność i aktywistów czterodniowego święta Puszczy. Podczas Weekendu w Białowieży i okolicach trwają spacery przyrodnicze, spotkania i wykłady. W sobotę wieczorem odbędzie się również koncert Stanisława Soyki.


Źródło: Fundacja Greenpeace Polska
Organizator:

Fundacja Greenpeace Polska

Adres:

Altowa 4, 02-386 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 659 84 99

Faks:

22 489 60 64

E-mail:

info.poland@greenpeace.org

Www:

http://www.greenpeace.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • inicjatywy oddolne
  • ochrona przyrody
  • społeczeństwo obywatelskie