Przejdź do treści głównej

Ponad 300 bydgoszczan wykołowało cukrzycę! [relacja]

autor(ka): Fundacja Medicover
2017-06-19, 14:49
Ponad 300 bydgoszczan sprawdziło stan swojego zdrowia w Niebieskim Miasteczku Fundacji Medicover, które w piątek, 16 czerwca stanęło na Wyspie Młyńskiej. Każdy chętny mógł bezpłatnie skontrolować m.in. poziom cukru we krwi, zasięgnąć porady dietetyków i dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie. Bydgoszczanie przywitali w nim także uczestników V edycji „Rajdu Rowerowego Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”.

Odwiedzający Niebieskie Miasteczko mieli możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu, oraz masy i składu ciała (specjalną wagą do bioimpedancji). Dodatkowo istniała możliwość skorzystania z porad specjalistów-dietetyków.

– W ciągu najbliższych dwudziestu lat, liczba osób z cukrzycą na świecie możne wzrosnąć o kolejne 230 milionów. To niezwykle alarmujące dane. Możemy i musimy z tym walczyć między innymi poprzez propagowanie aktywności fizycznej i regularnych badań przesiewowych – skomentował Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover – Każdego roku Fundacja Medicover bada coraz większą liczbę osób, chcąc podnosić jakość życia polskiego społeczeństwa.

Cukrzyca jako pierwsza wśród chorób niezakaźnych została określona mianem epidemii XXI wieku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego obecnie liczba osób chorych na cukrzycę w Polsce wynosi ponad 3 mln. Na świecie ponad 415 mln ludzie cierpi na cukrzycę, co sześć sekund ktoś umiera z powodu powikłań z nią związanych. Ponad 160 milionów przypadków można uniknąć – poprzez zmianę stylu życia na zdrowszy.

Bydgoszcz po raz pierwszy zaistniała na mapie trasy charytatywnego „Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”, którego celem jest podnoszenie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej w walce ze zwiększającą się epidemią chorób cywilizacyjnych. Wolontariusze Fundacji Medicover po raz piąty pokonują trasę z południa na północ Polski, o dystansie ponad 1000km. Rajd rozpoczął się 11 czerwca w Zakopanem, meta podróży planowana jest 18 czerwca w Gdyni. Do Rajdu, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, w Poznaniu 15 czerwca dołączyła druga grupa rowerzystów, startująca 13 czerwca z Berlina. Na trasie rajdu powstają Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający może bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porady specjalistów i dowiedzieć się, jak zapobiec chorobom cywilizacyjnym.


Źródło: Fundacja Medicover
Organizator:

Fundacja Medicover

Adres:

Aleje Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 592 70 00

E-mail:

marcin.radziwill@medicover.pl

Www:

http://www.medicover.com 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia