Przejdź do treści głównej

Gostyń. Leszczyńskie medale "Tęczy" [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-06-19, 10:03
użytkownik
W XXVII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna wzięło udział 296 zawodników z 27 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego. Wśród startujących była też reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”.

Leszczyński turniej karate adresowany był do młodych karateków do lat siedemnastu. Przedstawicieli gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” (zawodnicy głównie z gmin: Gostyń i Piaski) poprowadzili Waldemar Szwedek i Marcin Danek. Gostynianie zajęli dwa trzecie miejsca, zdobywając łącznie 4 medale, oraz trzy razy uplasowali się tuż za podium na czwartych miejscach, zapewniając sobie tym samym ważne punkty rankingowe Polskiej Federacji Karate Sportowego i Wielkopolskiego Związku Karate.

Ze startu młodych karateków „TĘCZY” zadowolony jest shihan Waldemar Szwedek (7. Dan): - - „Mimo że reprezentacja klubu wystartowała w nielicznej obsadzie, to młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. W bezpośrednich walkach i repasażach pokazali swoje umiejętności i zajmowali punktowane miejsca w klasyfikacji. Gratuluję wszystkim startującym w barwach „TĘCZY”, bo pokazali dobre przygotowanie techniczne i wolę walki, jak również odporność psychiczną, tak potrzebną w rywalizacji sportowej.

Sensei Marcin Danek (2. Dan) podkreślił, że starty Oliwii Wojtkowiak, Darii Pietrzyk i Tobiasza Michnowskiego, były udane, choć sami zawodnicy zajęli czwarte miejsca w kata indywidualnym swoich kategorii wiekowych.

Medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych zdobyli:

- Anna Mila, Amelia Ziółek i Daria Pietrzyk – III miejsce i brązowe medale w kata drużynowe open juniorek (r. 2002 i starsze);

- Gabriela Matyla – brązowy medal w kata Pierwszy krok (konkurencja mieszana) (r. 2009).

Sensei Mieczysław Polewski (4. Dan) dzieli się najświeższą informacją: - „Dwie wychowanki klubu karate TKKF „TĘCZA” Patrycja Niewrzędowska i Daria Pietrzyk z Piasków wystartowały w Mistrzostwach Szkół Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim WKF 2017 w Kleszczewie (17.06.2017 r.). W indywidualnych startach pokazały wysokie umiejętności techniczne, zauważone też przez trenerów z innych klubów i tylko natrafienie na zwyciężczynie w ich kategoriach nie pozwoliło dziewczętom zająć miejsc na podium. Obie zajęły czwarte miejsca w kata indywidualnym dziewcząt.

Sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan) stwierdza: - Młodzi adepci karate z „TĘCZY” kończą obecny sezon 2016/2017 z dobrymi wynikami. Startowali w licznych zawodach, z których za każdym razem przywozili medale. Zdobywali je na zawodach regionalnych, jak i na zawodach ogólnopolskich, takich jak Puchar Polski. – I dodaje: - Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za włożoną w ten sezon pracę treningową i osiągnięte wyniki sportowe. Dziękuję też rodzicom najmłodszych naszych zawodników za zaufanie i cierpliwość oraz za pomoc, jaką udzielają swym pociechom w doskonaleniu się na zajęciach prowadzonych przez TKKF „TĘCZA” Gostyń. Szczególne podziękowania kieruję do kolegów instruktorów: Waldemara Szwedka (7. Dan), Mieczysława Polewskiego (4. Dan) i Marcina Danka (2 Dan), którzy, dzieląc się swoją pasją z wychowankami, są też dla nich wzorem w podążaniu drogą karate.

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu. Zapisy tel.: 601 - 071 - 491.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 03 05

E-mail:

szwedek@data.pl

Www:

http://www.tkkftecza.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek