Przejdź do treści głównej

Konkurs plastyczny "Recycling na miarę. 4 pory roku" rozstrzygnięty!

autor(ka): Fundacja VIVE Serce Dzieciom
2017-06-16, 12:49
użytkownik
7 czerwca odbył się finał konkursu „Recykling na miarę. 4 pory roku”, organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Na spotkaniu zostały przedstawione dzieła dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, które nagrodziła kapituła wybierając zwycięskie prace spośród 250 biorących udział w zabawie plastycznej.

Uroczysta prezentacja nagrodzonych prac odbyła się 7 czerwca w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Laureatów konkursu wyłoniła Kapituła, która oceniła zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję i pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy.

Członkowie Kapituły Konkursu dokonali wyboru 13 zwycięskich prac w kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne zarówno dla siebie, jak i reprezentowanej przez siebie szkoły. Dodatkowo przyznano wyróżnienia specjalne dla Gimnazjum w Łopusznie i Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach, które otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł na rozwój pracowni plastycznej w swoich placówkach.

Uroczystego wręczenia nagród dokonały: Grażyna Jarosz – Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Maria Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz Agnieszka Servaas – Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu VIVE Textile Recycling.

„Miałam przyjemność przewodniczyć Kapitule Konkursowej, w skład której wchodziły znakomite osoby, którym z tego miejsca pragnę bardzo serdecznie pogratulować i podziękować, bo stanęło przed nami nie lada wyzwanie. W konkursie wzięli udział młodzi utalentowani ludzie, którym szczególnie mocno dziękuję za udział w inicjatywie promowania recyklingu tekstyliów i zaangażowanie w przygotowanie przepięknych prac o zaskakująco wysokim poziomie artystycznym. Nagrodzone prace laureatów to istne dzieła sztuki. Gratuluję autorom prac, ale i wspaniałym nauczycielom, którzy mieli niemałą rolę w budowaniu tego sukcesu oraz rodzicom tak zdolnej młodzieży” – powiedziała Agnieszka Servaas, otwierając spotkanie z finalistami.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występy zespołu tanecznego „Efekt” z Brynicy, Jagody Chowaniec, finalistki konkursu Zaczarowanej Piosenki oraz Moniki Smorągiewicz, uczennicy szkoły plastycznej.

Relacja z finału pod linkiem: TUTAJ

O konkursie

Fundacja VIVE Serce Dzieciom wraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowała konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów polegający na przygotowaniu obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Ideą projektu jest rozpowszechnianie wiedzy, dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Konkurs „Recycling na miarę. 4 pory roku” jest częścią szerszego nurtu Textile Upcycling, mającego na celu pokazanie różnych możliwości wtórnego przetwarzania materiałów tekstylnych.

W projekcie uczestniczyło 30 szkół z województwa świętokrzyskiego, które otrzymały po 40 kg bezpłatnych materiałów tekstylnych, pochodzących z recyklingu, w kolorystyce czterech pór roku. Surowiec tekstylny, o łącznej wadze 1200 kg, został dostarczony przez Fundację VIVE Serce Dzieciom w ramach współpracy z firmą VIVE Textile Recycling. Wykorzystali go młodzi artyści do stworzenia prac konkursowych zgodnie z tematyką konkursu.

W skład Kapituły konkursu „Recykling na miarę. 4 pory roku” wchodziły: Pani Agnieszka Servaas - Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu VIVE Textile Recycling ,Pani Maria Kowalczyk - Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, Pani Katarzyna Ziołowicz - Dyrektor Instytutu Sztuki w Kielcach, Pani Marzena Kwiecień - autorka podręczników do plastyki w szkole podstawowej z Grupy MAC S.A., Pani Iwona Murawska - Sekretarz Radia Kielce S.A. i Pani Katarzyna Nowacka – reprezentant Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Informacje o konkursie zamieszczone są na stronach: www.fundacjavive.org; www.plastyk.kielce.pl; www.textileupcycling.pl.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom

Fundacja wchodząca w skład VIVE Group, czyli ośmiu spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 25 lat, jest liderem w branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Celem Fundacji VIVE Serce Dzieciom jest pomoc dzieciom i młodzieży nie tylko finansowo, poprzez stypendia naukowe, czy środki na leczenie, ale przede wszystkim poprzez przekazanie dobrego przykładu i najważniejszych wartości, które ułatwią im start w dorosłe życie. Fundacja skupia się między innymi na projektach związanych z kształceniem oraz przeciwdziałaniem izolacji społecznej, wspieraniu przedsiębiorczości u dzieci, poradnictwie i doradztwie, kształtowaniu pozytywnych postaw, a także zainteresowaniu aktywnością fizyczną i sportem. Prowadzi szereg projektów resocjalizujących, edukacyjnych oraz sportowych. W ramach Fundacji działają trzy programy stypendialne. Pomaga również dzieciom chorym i niepełnosprawnym. W 2011 roku założyciel Fundacji, biznesmen Bertus Servaas, został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Grupa VIVE

Osiem powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 25 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, Dimatex i Eco-Collections. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Handball Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach jest zespołem szkół artystycznych prowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W skład Zespołu wchodzą: Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych - 6 letnia szkoła dająca wykształcenie plastyczne oraz ogólne w zakresie gimnazjum i liceum oraz Państwowe Liceum Plastyczne - 4 letnia szkoła dająca wykształcenie plastyczne oraz ogólne w zakresie liceum. Obydwie szkoły kończą się obroną pracy dyplomowej i maturą.

W Zespole funkcjonuje 6 specjalizacji: Techniki druku artystycznego, Techniki rzeźbiarskie, Tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze, Ceramika artystyczna, Tkanina artystyczna i Meblarstwo artystyczne. ZPSP wspólnie z działającym przy szkole Stowarzyszeniem Pro Arte realizuje wiele projektów, w tym konkursy plastyczne i projekty współpracy międzynarodowej. W środowisku lokalnym szkoła pełni funkcję kulturotwórczą poprzez podejmowanie licznych inicjatyw z zakresu kultury – samodzielne lub we współpracy z instytucjami kultury.

Jest jedną z najstarszych i największych szkół plastycznych w Polsce.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja VIVE Serce Dzieciom
Organizator:

Fundacja Vive Serce Dzieciom

Adres:

Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, woj. SK

Tel.:

41 347 63 50 wew. 107

Faks:

41 347 63 55

E-mail:

fundacja@vive.com.pl

Www:

http://www.fundacjavive.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • recykling