Przejdź do treści głównej

Gostyń. Egzamin z ciosami [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-06-16, 09:31
użytkownik
archiwalne
Sezon treningowy 2016/2017 w gostyńskim klubie karate TKKF "TĘCZA" zbliża się ku końcowi. Jego sygnałem jest egzamin. Został on przeprowadzony w dojo TKKF „Tęcza” (sala gimnastyczna przy Gimnazjum nr 2 w Gostyniu) dla grupy początkujących i średniozaawansowanych karateków.

Zdający musieli wykazać się znajomością podstawowych pozycji, bloków i ataków oraz ich prawidłowym wykonaniem (kihon). Następnie demonstrowali ich praktyczne zastosowanie w walce z przeciwnikiem (kihon kumite oraz kumite). Bardziej zaawansowani wykorzystywali też podcięcia, rzuty i dźwignie. Trzecią częścią egzaminu były wykonania kata, czyli układów technik obronnych i kontrataków przygotowujących do walki z kilkoma przeciwnikami.

Komisja egzaminacyjna w składzie: główny egzaminator shihan Waldemar Szwedek (7. Dan) oraz sensei Mieczysław Polewski (4. Dan), sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i sensei Marcin Danek (2. Dan) sprawdzała też przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne, siłowe i odpornościowe młodych adeptów karate.

Zdający poradzili sobie z wymaganiami egzaminu oraz surowymi ocenami egzaminatorów i uzyskali kolejne stopnie wtajemniczenia (od 10 do 3 KYU, czyli od białego do brązowego pasa) w sztuce walki, jaką jest karate. Poziom osiągnięty w nauce karate oznaczany jest kolorem pasa i odzwierciedla nabyte umiejętności. Pas ukazuje też, ile jeszcze karateka musi się nauczyć. Pas symbolizuje nieustającą pracę w codziennym treningu i rozwój jednostki w sztuce karate. Każdy kolejny pas stanowi następne wyzwanie na drodze do samodoskonalenia się, która nie ma końca.

Podsumowując egzamin, shihan Szwedek pogratulował tym, którzy przeszli go pozytywnie i pochwalił zdających za systematyczną pracę na treningach. Przekazał też uwagi poszczególnym karatekom o elementach wymagających poprawy. Życzył wszystkim zdającym powodzenia oraz wytrwałości w podążaniu drogą karate.

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko" - opracowanie własne
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 03 05

E-mail:

szwedek@data.pl

Www:

http://www.tkkftecza.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek