Przejdź do treści głównej

Granty w konkursie „Wspieramy rozwój” rozdane [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-12, 14:23
archiwalne
Uroczysta gala rozdania nagród w ramach konkursu grantowego „Wspieramy rozwój”, zorganizowanego przez firmę Cedrob S.A., odbyła się 8 czerwca 2017 roku w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział laureaci – przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń oraz innych instytucji prowadzących działalność społecznie użyteczną. Pula grantów wyniosła 700 tysięcy złotych.

Galę rozpoczęło przemówienie prezesa Cedrob S.A., Andrzeja Goździkowskiego, który w kilku słowach przybliżył profil firmy oraz wyjaśnił ideę organizacji konkursu „Wspieramy rozwój”. Spółka od początku istnienia aktywnie angażuje się w zagadnienia o tematyce społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Inicjatywa organizacji konkursu wpisana jest więc w codzienną działalność firmy, która od lat, realizując politykę rozwoju, uwzględnia potrzeby otoczenia. Otwarta na aktualne problemy postawa producenta oraz zaangażowanie w ich rozwiązywanie wynika z poszanowania elementarnych wartości życia oraz chęci pomocy, tym którzy jej naprawdę potrzebują, by czynić ich życie lepszym i łatwiejszym.

Uroczystość poprowadził Jan Mela, założyciel fundacji „Poza horyzonty”, niosącej pomoc osobom po amputacji kończyn dolnych lub górnych. Jest on jednocześnie najmłodszym zdobywcą bieguna południowego i północnego w jednym roku i pierwszym niepełnosprawnym podróżnikiem, któremu udało się tego dokonać.

W trakcie wydarzenia zostały wręczone granty w czterech kategoriach:

  • Nauka i rozwój
  • Edukacja i sport
  • Kultura
  • Inicjatywa społeczna

54 zwycięskie projekty zostały wyłonione spośród blisko 1100 zgłoszeń oraz nagrodzone grantami w wysokości 5, 10, 20 i 30 tysięcy złotych. Listę wszystkich laureatów można znaleźć na stronie – http://www.cedrob.com.pl/index.php?mnu=165.

Galę uświetnił występ kwartetu smyczkowego „Amok”, który zaprezentował utwory muzyki klasycznej i filmowej.

Cedrob S.A. to największy w Polsce producent mięsa drobiowego. Posiada 25-letnie doświadczenie w branży, które jest gwarancją bezpiecznej i wysokiej jakości produkcji. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, firma zapewnia dziś pracę tysiącom ludzi. W biznesie hołduje zasadzie odpowiedzialnego biznesu, opartego na uczciwych warunkach transakcji. Od początku Cedrob angażuje się w działania poprawiające jakość życia lokalnej społeczności, zwłaszcza osób najmłodszych.


Źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • inicjatywy oddolne
  • kultura i sztuka
  • nauka i technika
  • sport