Przejdź do treści głównej

Greenpeace Polska o przerwaniu przez policję blokady wycinki w Puszczy Białowieskiej

autor(ka): Fundacja Greenpeace Polska
2017-06-09, 13:10
użytkownik
Policja siłą próbuje przerwać pokojowy protest. Fot. https://www.flickr.com/photos/greenpeacepl/
Policja przerwała w czwartek po południu blokadę wycinki Puszczy Białowieskiej. Przez niemal 12 godzin aktywistki i aktywiści Greenpeace, Dzikiej Polski oraz przedstawiciele lokalnej ludności blokowali ciężki sprzęt i powstrzymywali w ten sposób wycinkę w najcenniejszych fragmentach lasu. Obrońcy Puszczy kontynuują protest. Naukowcy potwierdzili chęć przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie wycinek, co było postulatem aktywistów.

Katarzyna Jagiełło, Greenpeace:

Mamy do czynienia z kolejną próba ukrycia dowodów przez ludzi Jana Szyszki i zamaskowania prawdziwych powodów wycinek. Tym właśnie było przerwanie blokady, która miała umożliwić wizytę naukowców w fragmentach lasu rozjeżdżanych ciężkim sprzętem. Minister Szyszko i część leśników tłumaczy trwające wyręby względami bezpieczeństwa i chęcią powstrzymania kornika atakującego świerki.

Tymczasem Greenpeace i Dzika Polska od ponad roku pokazują dowody na to, że cięcia nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem turystów, a wywożone z lasu drzewa są bardzo często wolne od kornika. Wizja lokalna naukowców da nam odpowiedź, w jakim stopniu proceder usuwania drzew w starych fragmentach lasu szkodzi chronionym i bardzo rzadkim gatunkom ptaków, owadów i roślin. Przypominamy, że zgodnie z zasadami UNESCO oraz obszaru Natura2000 martwe świerki powinny zostać w Puszczy, jako jej integralna część.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Greenpeace Polska
Organizator:

Fundacja Greenpeace Polska

Adres:

Altowa 4, 02-386 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 659 84 99

Faks:

22 489 60 64

E-mail:

info.poland@greenpeace.org

Www:

http://www.greenpeace.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • ekologia, środowisko
  • inicjatywy oddolne
  • ochrona przyrody