Przejdź do treści głównej

Projekt #tanSASAnia 2017 – polscy wolontariusze pomagają wyposażyć tanzańską Izbę Przyjęć

autor(ka): Fundacja SASA
2017-06-09, 12:58
archiwalne
Wolontariusze Fundacji SASA
Fundacja SASA zrzeszająca młodych lekarzy oraz studentów medycyny po raz trzeci zdecydowała się na wsparcie szpitala St. Joseph w Moshi, w Tanzanii poprzez wyjazd polskich wolontariuszy.

Fundacja działa od dwóch lat i od początku swojej działalności jest w stałym kontakcie ze szpitalem St. Joseph. Wypracowanie dobrej komunikacji z tanzańskim ośrodkiem umożliwiło Fundacji wspieranie tamtejszych lekarzy poprzez dostarczanie podstawowego sprzętu medycznego (igły, strzykawki, nici chirurgiczne, stetoskopy, itp.). SASA organizuje zbiórki pieniędzy oraz sprzętu, który następnie jest wysyłany w SASA BOX (paczki bezpośrednio dostarczane do szpitala) lub zawieziony przez wolontariuszy.

W tym roku ośmiu wolontariuszy - studentów medycyny, zdecydowało się na wyjazd do Tanzanii w okresie letnim. Dwie grupy młodych lekarzy od kilku miesięcy intensywnie przygotowują się do wyjazdu. Dzięki warsztatom z zakresu ginekologii i położnictwa, pediatrii, chirurgii i chorób zakaźnych, organizowanym przez Fundację, wolontariusze mieli okazję uczestniczenia w ćwiczeniach z lekarzami-praktykami. Na miejscu studenci będą pomagali w opiece nad pacjentami, wezmą udział w nocnych dyżurach, zwiększą wiedzę w zakresie chorób zakaźnych.

Wspierany przez Fundację SASA Szpital St. Joseph zmaga się z brakiem podstawowego sprzętu ze względu na jego niską dostępność i słabą jakość.

Celem projektu jest wyposażenie Izby Przyjęć w niezbędny sprzęt oraz pomoc w poprawie warunków leczenia w szpitalu w Moshi.

Planowany jest również wyjazd lekarza specjalisty, który będzie leczył pacjentów i edukował lokalnych lekarzy. Doświadczenie polskich studentów w zakresie tzw. chorób cywilizacyjnych, czyli m.in. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, choroby wieńcowej, przyda się w Tanzanii, gdzie wiedza o tych schorzeniach jest wciąż niewielka.

“Wolontariat da nam niesamowitą okazję do zdobycia bezcennego doświadczenia. Wierzymy, że nasza pomoc przyczyni się również do poprawy warunków leczenia w szpitalu w Moshi - bo pomaganie nie powinno mieć granic” - mówi Magda Data, wolontariuszka Fundacji SASA.

Więcej informacji na temat zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/wspieramy-tanzanska-izbe-przyjec


Źródło: Fundacja SASA
Organizator:

Fundacja SASA

Adres:

Hertza 6c, 04-603 Warszawa-Wawer, woj. mazowieckie

Tel.:

509 058 906

E-mail:

hello@sasafoundation.com

Www:

http://sasafoundation.com 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność charytatywna
  • działalność międzynarodowa
  • ochrona zdrowia
  • pomoc humanitarna
  • wolontariat
  • wolontariusze