Przejdź do treści głównej

Okiem Młodych 2017: otwarcie Festiwalu już dziś!

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-07, 13:09
Już za kilka godzin oficjalnie wystartuje jubileuszowa, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Filmem otwarcia tegorocznej odsłony Festiwalu będzie „Szwedzka teoria miłości” Erika Gandiniego.

„Szwedzka teoria miłości”

http://okiemmlodych.pl/film/szwedzka-teoria-milosci/ to opowieść o państwie dobrobytu, pełne spełnionych i świadomych swoich praw mieszkańców - ale tylko z pozoru. Od zakończenia drugiej wojny światowej Szwecja wypracowała unikatowy model kraju nastawionego przede wszystkim na indywidualny rozwój. Przyglądając się z bliska, zaczynamy jednak zauważać, że nie jest idealnie. Ponad połowa obywateli mieszka samotnie, spora część ludzi umiera w całkowitym zapomnieniu. Erik Gandini, podróżując wśród najbardziej otwartego i nowoczesnego społeczeństwa na świecie, szuka odpowiedzi na pytanie, czy kosztem społecznej niezależności jest ogromna samotność.

Gala rozpoczynająca 10. „Okiem Młodych” odbędzie się już dziś, 7 czerwca, o godzinie 19:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Otworzy ona pięć dni pełnych filmowych wrażeń http://okiemmlodych.pl/program/panorama/, emocji podczas Konkursów Głównego http://okiemmlodych.pl/program/konkurs-glowny/ i Młodzieżowego http://okiemmlodych.pl/program/konkurs-mlodziezowy/ i spotkań po drugiej stronie rzeczywistości podczas przeglądu Czasoprzestrzenie VR http://okiemmlodych.pl/program/czasoprzestrzenie-vr/ i wydarzeń towarzyszących http://okiemmlodych.pl/program/wydarzenia-towarzyszace/. Pełen program Festiwalu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej pod tym adresem http://okiemmlodych.pl/program/plan-projekcji/.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Okiem Młodych wstęp jest wolny. Na otwarcie Festiwalu pierwszeństwo wejścia mają osoby z zaproszeniami.

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 7 a 11 czerwca pod hasłem „Opowiadanie dokumentalne”. Więcej informacji o Festiwalu znajdą Państwo także na naszym fanpage’u na Facebooku. Na 10. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Impreza otrzymała dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami Festiwalu są: Powiat Świdnicki i firma Sonel S.A.


Źródło: info. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • młodzież
  • sztuka