Przejdź do treści głównej

Eksperymentalny Dzień Dziecka

autor(ka): Organizatorzy
2017-05-30, 15:28
archiwalne
Naukowo, zagadkowo i kolorowo podopieczni Fundacji „Krwinka” będą świętować 1 czerwca. Małych pacjentów z oddziałów onkohematologii Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej w Łodzi odwiedzą eksperci z Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej, którzy zmienią szpitalną świetlicę w chemiczne laboratorium.

W trakcie tego nietypowego spotkania - prowadzonego przez Panią Małgorzatę Walczak, pracownika Wydziału Chemicznym Politechniki Łódzkiej - podopieczni „Krwinki” zobaczą m.in. widowiskowe eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu i ciekłego azotu.

- Dzieci, które ze względu na stan zdrowia to szczególne święto będą musiały spędzić w szpitalnych murach, bo są w intensywnej fazie terapii onkologicznej, postaramy się oczarować efektownym pokazem doświadczeń chemicznych – mówi Prezes Fundacji „Krwinka”, Elżbieta Budny. – Mam nadzieję, że wraz z zaproszonymi gośćmi uda nam się zaciekawić i rozweselić małych uczestników warsztatów, łącząc kreatywną zabawę z nauką.

Podczas Dnia Dziecka nie zabraknie także wspaniałych upominków od Fundacji „Krwinka” i podarunków, które chorym onkologicznie dzieciom ufundowali sponsorzy. W tym roku w gronie ofiarodawców znalazły się firmy Cornette Underwear, Piatnik, Interkobo oraz Vestor. Dzięki nim w paczkach, które zostaną uroczyście wręczone małym pacjentom znajdą się wygodne piżamki, rozwijające wyobraźnię książki, a także gry oraz zabawki edukacyjne. O smakołyki dla hospitalizowanych dzieci zadbają Ciuciu Cukier Artist – Manufaktura Cukierków oraz Cukiernia Bajkowa.

Z okolicznościowych prezentów będą również mogli cieszyć się podopieczni, którzy 3 i 4 czerwca wezmą udział w evencie wyjazdowym. Tradycyjnie „Krwinka” zaprosi bowiem grupkę dzieci w lepszej kondycji fizycznej i ich bliskich na dwudniową wycieczkę szlakiem najatrakcyjniejszych zakątków województwa łódzkiego. Podczas autokarowej wyprawy mali podróżnicy odwiedzą m.in. „DINOPARK” w Kołacinku, gdzie dzieci zabawią się w paleontologów oraz Park Edukacyjno-Rozrywkowy „Mikrokosmos” w Ujeździe, dzięki któremu poznają tajemniczy żywot owadów. Nie mniejszą atrakcję będą zapewne przejażdżki bryczką zorganizowane przez Stadninę Ogierów w Bogusławicach oraz wodne „pluski” w hotelu Magellan, gdzie zaplanowano nocleg.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "KRWINKA"

Adres:

Rewolucji 1905r. 9, 90-273 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 661 80 52

Faks:

42 682 60 40

Www:

http://www.krwinka.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dzieci
  • edukacja
  • nauka i technika
  • rozrywka