Przejdź do treści głównej

Ełk. Let's meet together [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2017-05-29, 15:48
użytkownik
archiwalne
Seniorki po seansie w kinie
Seansem filmowym, 27 maja, w jednym z ełckich kin rozpoczęło się pierwsze spotkanie z cyklu „meet cafe”. Uczestniczyło w nim 50 uczestniczek biorących udział w projekcie „Oferta dla seniora” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Po wizycie w kinie, seniorzy zostali przewiezieni do siedziby ełckiej Caritas. Tam podzielono ich na dwie grupy. Każda z nich wzięła udział w dwóch rodzajach zajęć: z kosmetyczką oraz nauczycielem plastyki. Kosmetyczka omówiła podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji cery dojrzałej. W czasie trwania zajęć plastycznych seniorki wykonywały kartki z życzeniami. W międzyczasie uczestniczki mogły skorzystać z przygotowanego cateringu, a taże zjeść obiad. Spotkanie zakończyło się w późnych godzinach popołudniowych.

Spotkania w ramach „meet cafe”, to nie tylko czas rozwój umiejętności plastycznych seniorek, ale przede wszystkim okazja do wspólnych rozmów, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Kolejne spotkanie odbędzie się już za kilka tygodni, w czerwcu.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • rozrywka
  • rozwój osobisty
  • seniorzy