Przejdź do treści głównej

10 powodów, dlaczego twoja organizacja powinna zacząć współpracować z e-wolontariuszami [patronat ngo.pl]

autor(ka): Marzena Kacprowicz
2017-05-29, 10:01
użytkownik
NGO współpracuje z e-wolontariuszem
Na TuDu.org.pl na zadania od twojej organizacji czeka już ponad 1000 e-wolontariuszy z całej Polski. Dlaczego nie powinniście czekać ani chwili dłużej i niezwłocznie rozpocząć z nimi współpracę? Podpowiadamy!

Dlaczego twoja organizacja powinna zacząć współpracować z e-wolontariuszami?

 1. E-wolontariusze, tak jak wolontariusze tradycyjni, rozszerzają zasoby organizacji. Dzięki wsparciu e-wolontariuszy członkowie i zespół organizacji mogą więcej – realizować działania bardziej efektywnie i na większą skalę.
 2. Organizacja, która oferuje e-wolontariat, daje wolontariuszom dodatkowe możliwości wspierania spraw, które są dla nich ważne. Może to prowadzić zarówno do zwiększania zaangażowania wolontariuszy tradycyjnych, jak i do wzrostu liczby wolontariuszy w ogóle.
 3. E-wolontariat likwiduje niektóre bariery miejsca i czasu: e-wolontariusze mogą wykonywać rozmaite zadania z dowolnego, dogodnego dla siebie miejsca i w dowolnym czasie – również poza godzinami pracy biura organizacji.
 4. Organizacja, która wykorzystuje Internet do wspierania i angażowania wolontariuszy wysyła sygnał do swoich sprzymierzeńców, że jest organizacją nowoczesną i efektywną, która chce zapewnić swoim wolontariuszom komfort pracy, dopasowując się do ich potrzeb i możliwości, oraz rozumiejąc specyfikę pracy XXI w.
 5. E-wolontariat pozwala działać osobom, które z różnych względów nie mogą angażować się w wolontariat tradycyjny, ponieważ na przykład, jest dla nich za trudny, ponieważ są osobami niepełnosprawnymi lub niemogącymi opuszczać domu, lub ponieważ uczą się i pracują do późna.
 6. Potencjalni wolontariusze, do których ciężko jest dotrzeć w sposób tradycyjny, mogą zainteresować się e-wolontariatem. Internet pozwala skontaktować się z wybraną grupą w szybki sposób, np. z ludźmi posiadającymi konkretne umiejętności lub reprezentującymi wybrane cechy demograficzne. To oczywiście nie znaczy, że Internet powinien zastąpić wszystkie inne drogi rekrutowania wolontariuszy, takie jak na przykład ogłoszenia w społeczności lokalnej, raczej – Internet powinien stanowić dodatkowy kanał komunikacji.
 7. Dzięki Internetowi łatwiej jest dotrzeć do młodych wolontariuszy, tak cennych dla wielu organizacji.
 8. E-wolontariusze mogą wspierać naszą organizację w rozmaitych działaniach zmierzających do wypełniania jej misji: od działań fundraisingowych, przez pomoc w realizacji zadań projektowych, po promocję.
 9. Koordynowanie pracy e-wolontariuszy pozwala na bieżąco monitorować działania e-wolontariuszy oraz relacje z nimi. Wszystkie tego typu dane mogą się przydać w ewaluacji, pisaniu raportu czy wyszukiwaniu cytatów do materiałów promujących wolontariat.
 10. E-wolontariat jest eko! E-wolontariusze nie dojeżdżają samochodem do biura organizacji, nie potrzebują miejsca parkingowego, ani biurka i komputera w siedzibie organizacji, nie potrzebują też drukowanych materiałów.

Tak więc, jeśli twoja organizacja jeszcze nie posiada konta na TuDu.org.pl, zarejestruj się bezpłatnie i zacznij działać!

Artykuł powstał w ramach projektu „Wolontariat z TuDu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


LOGO

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: TuDu
Organizator:

TuDu - Fundacja Dobra Sieć

Adres:

Marszałkowska 20/22 lok. 41, 00-590 Warszawa,

Tel.:

(22) 825 70 22

E-mail:

czesc@tudu.org.pl

Www:

https://tudu.org.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • nowe technologie
 • wolontariat
 • zarządzanie