Przejdź do treści głównej

Eurobarometr: Nastroje na 2 lata przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-05-12, 23:26
archiwalne
Znane są już wyniki najnowszego sondażu Eurobarometr 2017 – w marcu Parlament Europejski zapytał obywateli UE o ich poczucie przynależności do Unii, stopień poparcia dla idei Unii, priorytety wspólnej polityki europejskiej, najważniejsze obszary współpracy państw członkowskich, różne tempo integracji („Europa wielu prędkości").

Według najnowszego badania Eurobarometru, poziom wsparcia dla UE wynosi 57% i wzrósł w stosunku do wyników badania z września 2016 roku (53%), mimo że w zależności od kraju występuje duże zróżnicowanie.

Najważniejsze obecnie obszary działania UE to walka z terroryzmem, bezrobociem i nadużyciami podatkowymi, a także ochrona środowiska, migracja. Ponadto obywatele wyraźnie wskazali (73% respondentów), że Unia Europejska – jako całość – powinna zajmować wspólne stanowisko w polityce międzynarodowej, m.in. wobec takich kwestii, jak niestabilność świata arabskiego, rosnące znaczenie Chin i Rosji, Brexit, wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pełny tekst raportu jest dostępny na stronie Parlamentu Europejskiego (w języku angielskim).

Wyniki dotyczące Polski (w języku polskim)


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”, Parlament Europejski
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja europejska
  • państwo, polityka
  • współpraca międzynarodowa