Przejdź do treści głównej

„Krekolandia” w Krekolach Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

autor(ka): Ryszard Przytuła
2017-05-11, 10:57
użytkownik
archiwalne
Na Warmii i Mazurach znajduje się wiele oznakowanych tras – pieszych, rowerowych, kajakowych oraz żeglarskich. 24 kwietnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Stowarzyszenie „Łańcuch Wzajemności” odebrało certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Teren rekreacyjno-społeczny „Krekolandia” jako atrakcja turystyczna jest jednym ze 170 miejsc przyjaznych rowerzystom na terenie Warmii i Mazur. Oprócz budynku po byłej OSP jest tam scena, 2 zadaszone wiaty zabezpieczone w stoły i miejsca siedzące, duży grill, boisko do plażowej piłki siatkowej oraz teren do organizacji zabaw i innych rozgrywek sportowych. Jest również dostęp do Internetu. Oprócz łazienki w budynku, na zewnątrz jest 1 toy-toy i 1 ubikacja wiejska oraz bieżąca woda, niestety tylko zimna. Na terenie znajdują się stojaki na rowery i elementy małej architektury.

Rowerzystom, na telefoniczne, e-mailowe lub osobiste zgłoszenie takiej potrzeby możemy również umożliwić dostęp do budynku, tj. do kuchni, gdzie można samodzielnie przygotować posiłek (lodówka, kuchnia gazowa, czajnik elektryczny, naczynia itp.), do bieżącej ciepłej wody i WC. Możliwe jest także zabezpieczenie w budynku (pod zamknięciem) na czas określony rowerów i bagaży. Jest także dostęp do energii elektrycznej w celu doładowania rowerów elektrycznych, a w przypadku poważniejszej awarii sprzętu w ramach prowadzonej działalności statutowej możemy przetransportować rower z posiadaczem do punktu serwisowego „ARTAN” Artur Borowicz w Lidzbarku Warmińskim, który również otrzymał certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.

Otrzymany certyfikat jest efektem wspólnego wysiłku Członków Stowarzyszenia i wspierających nas firm, m.in. „ARTAN” Artur Borowicz, Małgorzata Borowicz z Lidzbarka Warmińskiego i IPD „BARTMAN” Anna NARKOWICZ z Bartoszyc, dzięki którym na miejscu można dokonać drobniejszych napraw sprzętu oraz skorzystać z bezpłatnego Internetu.

Dzięki wsparciu PHU „Mardom” Mariusz Hermanowicz z Lidzbarka Warmińskiego, Dariusz Piotrowicz, członek Stowarzyszenia wykonał bezpieczne stojaki na rowery.

Pozostałe elementy, z których można korzystać są efektem 9-letniej działalności Stowarzyszenia na tym terenie, prowadzonej przy wsparciu władz Gminy Kiwity i współpracy z partnerami zarówno polskimi jak i z Niemiec i Litwy.

W Krekolach ścieżka rowerowa, w centrum miejscowości, skręca w prawo w kierunku Krawczyk i choć „Krekolandia” nie znajduje się bezpośrednio na trasie ścieżki rowerowej, to jednak warto jest przejechać jeszcze około 250 m drogą główną w kierunku Samolubia, by chwilkę odpocząć i zrelaksować się na terenie, który jest ogrodzony i dostępny całodobowo.

Skierowana do rowerzystów atrakcja turystyczna jest jednym z celów prowadzonej statutowej nieodpłatnej działalności Stowarzyszenia, za którą nie pobieramy opłat.

Więcej informacji o możliwościach „Krekolandii” można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.swrw.pl

Ryszard Przytuła Prezes Stowarzyszenia


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Łańcuch Wzajemności
Miejsce: Teren rekreacyjno-społeczny "Krekolandia", 11-106 Krekole, woj. warmińsko-mazurskie
Organizator:

Łańcuch Wzajemności

Adres:

Krekole 32, 11-106 Krekole, woj. Warmińsko-Mazurskie

Tel.:

512 280 013

E-mail:

swrw@swrw.pl

Www:

http://www.swrw.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • rowery
  • sport, wypoczynek