Przejdź do treści głównej

Reprezentują III sektor czy nie reprezentują? O Komitecie Monitorującym RPO [relacja]

autor(ka): Maciej Mordka
2017-05-09, 14:08
użytkownik
W Komitecie Monitorującym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 wśród 50 członków (i 50 ich zastępców) jest także 5 par (członek-zastępca) z organizacji pozarządowych. W minionym roku Komitet spotykał się 9 razy, a jego członkowie brali także udział w pracy 7 grup roboczych.

Komitet podsumował swoją ubiegłoroczną działalność - jednym z elementów podsumowania jest... coraz bardziej rozbudowany rejestr uchwał Komitetu, które przede wszystkim dotyczą kryteriów do poszczególnych konkursów RPO (Komitet jest jedynym gremium przyjmującym i zmieniającym kryteria konkursów). Z rejestrem uchwał (od czasu powołania Komitetu w kwietniu 2015 do kwietnia 2017) można zapoznać się tutaj (kliknij >>), a harmonogram prac KM za 2016 zamieściliśmy tutaj (kliknij >>).

Elementem podsumowującym aktywność Komitetu jest także statystyka obecności jego członków na posiedzeniach. Publikujemy takie zestawienie, przygotowane przez sekretariat Komitetu, w części dotyczącej reprezentantów spoza administracji publicznej, w tym z organizacji pozarządowych (tutaj >>>).

Przypomnijmy, że w Komitecie Monitorującym RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego sektor pozarządowy reprezentowany jest przez pięć tzw. „par” (członek Komitetu i zastępca członku Komitetu): dwie pary to osoby wybrane na tzw. miejsca „w obszarze właściwym ze względu na rodzaj działalności objętej programem”. Jedną z tych par tworzą Tomasz Dominiak (Stowarzyszenie SUBICERE z Radziejowa) i Ewa Grobelska (Fundacja Daj szansę z Torunia). Drugą ks. Marek Borzyszkowski (Caritas Diecezji Toruńskiej) oraz Mirosława Tomasik (Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica). Kolejne trzy pary zostały wybrane na tzw. miejsca programowe, tj. (1) ochrona środowiska – Zbigniew Szcześniak i Monika Krauze (oboje ze Stowarzyszenia TILIA z Torunia), (2) promowanie włączenia społecznego, równości szans płci, równości szans i niedyskryminacji – Łucja Andrzejczyk i Władysław Dolecki (oboje z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku) oraz (3) ponadbranżowy związek stowarzyszeń (federacja) – reprezentanci Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych: Jan M. Grabowski (Federacja) i Elżbieta Wysocka (Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego). Więcej o aktywności członków Komitetu można przeczytać tutaj >>>, a zainteresowanych bieżącą informacją o działaniach Komitetu ważnych dla III sektora zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku >>>


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • fundusze strukturalne
  • współpraca z administracją