Przejdź do treści głównej

Unijne konkursy rozkręcają się na dobre. W maju prawie 130 naborów w RPO

autor(ka): Kurier PAP
2017-05-09, 14:11
użytkownik
archiwalne
W maju w ramach RPO prowadzonych jest prawie 130 konkursów, w których o unijne dofinansowanie mogą ubiegać się firmy, samorządy, szkoły i m.in. organizacje społeczne.

Unijne nabory prowadzone przez poszególne samorządy wojewdztw rozkręcają się na dobre. W maju rozpocznie się lub już jest prowadzonych prawie 130 naborów w ramach 16 regionalnych programów operacyjnych.

Przedsiębiorcy mogą liczyć m.in. na wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R i działalność badawczo-rozwojową, projekty aktywizacji społecznej i projekty szkoleniowe.

Z kolei instytucje pomocy i integracji społecznej, organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, ośrodki pomocy społecznej, instytucje rynku pracy mogą składać projekty dotyczące m.in. wsparcia w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej.

Jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, instytucje kultury, partnerzy społeczni i gospodarczy (w tym organizacje pozarządowe), kościoły i związki wyznaniowe spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, parki narodowe i krajobrazowe znajdą możliwość wsparcia na projekty z obszaru szeroko pojętej rewitalizacji i ochronę środowiska.

Podmioty mające doświadczenie w obszarze kształcenia, prowadzące działalność oświatową - mogą aplikować do projektów edukacyjnych z zakresu kształcenia zawodowego.

Stowarzyszenia i organizacje społeczne, szkoły lub placówki oświatowe, uczelnie wyższe, fundacje, organizacje pracodawców, jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia mogą składać projekty o charakterze szkoleniowo-doradczym.

Szczegółowe informacje o naborach w regionalnych programach w zestawieniu (XLSX 39 KB). Zainteresowani konkretnymi konkursami i dodatkowymi informacjami mogą kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo z właściwą instytucją organizującą konkurs lub Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielają szczegółowych informacji na jego temat.


Informacja pochodzi z serwisu www.kurier.pap.pl
Źródło: Kurier PAP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywizacja zawodowa
  • polityka społeczna