Przejdź do treści głównej

Spotkali się, by porozmawiać o inicjatywie lokalnej w Goleniowie [relacja]

autor(ka): Agata Szewczyk
2017-05-04, 08:51
użytkownik
28 kwietnia, w piątkowe popołudnie w goleniowskiej bibliotece odbyła się debata dotycząca istniejącej w samorządzie uchwały ws. trybu i kryteriów oceny wniosków o realizację inicjatywy lokalnej.

"Inicjatywa lokalna w Goleniowie. Czy dobrze jest tak, jak jest?" - podczas debaty dyskutowano o tym, co można i należy zmienić.

Panelistami byli: Tomasz Banach – zastępca Burmistrza; Łukasz Mituła, Czesław Majdak – przewodniczący obecnej i poprzedniej kadencji RM Goleniowa oraz Agata Szewczyk – moderatorka 3 partycypacyjnych procesów przyjęcia uchwał w zachodniopomorskich samorządach.

***
Debata była bardzo emocjonująca, jej inicjator i prowadzący Bartosz Wilk w swoim raporcie dokonał analizy zapisów uchwały, poddał pod dyskusję istniejące kryteria i potrzebę wniesienia zmian. Dwa i pół roku obowiązywania uchwały i 4 edycje naborów wniosków dały podwaliny do oceny obecnego stanu rzeczy i refleksji na jakością tworzonego prawa. Agata Szewczyk – z Fundacji ROEFS, przedstawiała uczestnikom dobre praktyki i rozwiązania innych samorządów, mówiła o potrzebie uspołecznienia całego procesu i dokonania pilnej ewaluacji.

Spotkanie zainicjowało kolejne stadium prac nad aktualizacją uchwały, stało się przyczynkiem do włączania obywateli w kolejne etapy tworzenia dokumentu, szerokiej edukacji w zakresie składania wniosków i popularyzowania idei inicjatywy lokalnej (wg definicji Art. 19b ustawy o dppiw) wśród mieszkańców.

Fundacja ROEFS dziękuje organizatorom za zaproszenie i akcji Masz Głos za patronat. Trzymamy kciuki za Gminą Goleniów i nową jakość tworzonego prawa.

Pełna relacja dostępna tutaj: https://www.facebook.com/Bartosz.Wilk.BW?fref=ts


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: strona FB
Miejsce: Goleniów
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • inicjatywy oddolne
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją