Przejdź do treści głównej

Gostyń. Dobre serca w grubych skórach [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-05-04, 10:01
użytkownik
archiwalne
Wolontariuszki Stowarzyszenia „DZIECKO” zbierały, by pomóc 5-letniemu Kubie z Gostynia. W czasie imprezy motocyklowej w Lutogniewie, mimo zimna, wiatru i deszczu, kwestowały wśród uczestników zlotu motocyklowego. Anna Gano, Renata Łagocka i Agnieszka Niedźwiedzka dojechały razem z innymi miłośnikami ciężkich motorów do Lutogniewa i uruchomiły wsparcie dla małego Kuby.

Wsparli je m.in. przedstawiciele klubów VENDETTA i BLACK LEGION z Gostynia.

Kuba to 5-latek zmagający się z chorobą Wolfa-Hirschhorna, który potrzebuje stałej opieki lekarskiej. Ta ciężka choroba genetyczna spowodowała u chłopca wady ośrodkowego układu nerwowego, osłabienie mięśniowe, niską masę ciała oraz wadę serca. Jego rodzina organizuje intensywną rehabilitację, żebym Kuba sam mógł siedzieć, a być może w przyszłości chodzić. Chłopiec jest pod stałą opieką lekarzy: kardiologa, kardiochirurga, neurologa, okulisty, audiologa, a także lekarzy z poradni żywieniowej. Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach Kuba może korzystać z opieki specjalistów oraz regularnej rehabilitacji, która mobilizuje chłopca do robienia postępów.

Wolontariuszki Stowarzyszenia „DZIECKO”: Anna, Renata i Agnieszka uzbierały 656 zł. Na dodatkowe 100 zł złożyli się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Łącznie 756 zł zasiliło konto chłopca.

Mama Kuby Malińskiego podkreśla, że: - „Jest on na przekór losowi bardzo szczęśliwym dzieckiem, gdyż otacza go bardzo wielu kochających ludzi.” – I dodaje: - „Dziękuję, że jesteście z nami! Dziękuję za pomoc i otwarte serca Wszystkich, którzy nam pomagają! Dziękuję za Waszą akceptację, miłość, przyjaźń i za to, że potraficie się dzielić, bo droga Kuby ku normalności jest jeszcze bardzo długa”.

Wpłat na pomoc Kubie można dokonywać na nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Koniecznie z dopiskiem: 249/M

Konto dla Kuby w Spółdzielczym Banku Ludowym Zakrzewo Oddział w Złotowie prowadzi Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, 77-400 Złotów, Stawnica 33A.

Przygotowywana jest też duża impreza charytatywna dla Kuby 30 września tego roku.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • hobby, zainteresowania
  • wolontariusze