Przejdź do treści głównej

Gostyń. Pracowita majówka

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-05-04, 09:53
użytkownik
Majówkowy weekend dla kilku placówek pomocy społecznej w powiecie gostyńskim był bardzo aktywny. Po raz kolejny odwiedził powiat Martin de Bruijn z holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo.

Gość z Holandii przebywał w Domu Dziecka w Bodzewie, ale też odwiedził Dom Dziecka w Gostyniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w którym rozmawiano o potrzebach powiatowego systemu pomocy społecznej i wsparcia rodziny oraz o zasadach udzielania pomocy. Omówiono też działania organizacji pozarządowych w obszarze pomocy społecznej i wspierania potrzebujących.

Holender przywiózł też kolejne dary dla Domu Dziecka w Bodzewie oraz sprzęt przydatny w pracy z osobami niepełnosprawnymi: wózki inwalidzkie, rolatory i inne rzeczy. Część ze sprzętów trafiła już w czasie weekendu do osób potrzebujących – podopiecznych PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz do Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie.

Gościowi z Holandii należą się słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy i wsparcia rodziny.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • współpraca międzynarodowa