Przejdź do treści głównej

Kolejny mistrz z Gostynia

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-05-04, 09:39
użytkownik
W majówkowy weekend odbył się kolejny w tym roku staż instruktorski Shotokan Word Organisation. Egzamin mistrzowski zdawała też jedna z wychowanek Ogniska Statutowego TKKF „TĘCZA”.

Na staż do poznańskiej Akademii Sztuk Walki (zajęcia odbywały się w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego) przyjechali instruktorzy z wielu krajowych klubów karate, w tym z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu. Tematem seminarium był trening kumite (walka) oraz metodyka nauczania technik w walce. Zajęcia prowadzili shihan Robert Sworek (8. DAN) z Poznania, Wojciech Kaczmarek (8. DAN) z Olsztyna Waldemar Szwedek (7. DAN) z Gostynia.

Tematem głównej części stażu były przydatne w kumite sportowym, a szczególnie w realnej walce, kombinacje uników z technikami kontrataku. Kombinacje te prezentował shihan Wojciech Kaczmarek, tłumacząc główne zasady treningu tych kombinacji. Shihan Robert Sworek i shihan Waldemar Szwedek zwracali uwagę na ważne technicznie szczegóły, pozwalające na skuteczną obronę i natychmiastowy kontratak.

W zajęciach uczestniczyli instruktorzy m.in. z Olsztyna, Gostynia, Konina, Żnina, Wrocławia, Ząbkowic Śląskich, Koła, Zielonej Góry i Poznania, którzy zgodnie podkreślają, że staż był bardzo pracowity, z wykorzystaniem ciekawych metod treningowych. Gostyń reprezentowali Waldemar Szwedek (7. DAN), Mirosław Sobkowiak (4. DAN) i Anna Glapiak (1. KYU).

Po stażu odbył się egzamin mistrzowski. Przystąpiła do niego Anna Glapiak, reprezentująca klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu. Egzamin przeprowadzono w trzech blokach, z których pierwszy zawierał kihon, czyli kombinacje bloków, uderzeń, kopnięć wykonywanych w ruchu. Drugi blok poświęcony był kata, czyli układom technik obronnych i kontrataków przygotowujących do walki z kilkoma przeciwnikami, a trzeci blok to kumite (walka). To był niezwykle trudny i wymagający od zdających maksymalnego skupienia sprawdzian, podczas którego trzeba było wykazać się wyjątkową wiedzą, mistrzowskimi umiejętnościami oraz olbrzymią odpornością psychiczną.

- To ważne wydarzenie, które ma szczególny wymiar dla gostyńskiego karate – podsumowuje shihan Waldemar Szwedek, prezes gostyńskiej „TĘCZY” i dodaje: - „Klub karate TKKF „TĘCZA” działa już 38 lat i ma już w swojej historii piętnastu karateków z czarnym pasem. Piętnastym mistrzem karate została dziś kolejna wychowanka „TĘCZY” Anna Glapiak, który zdobyła 1. DAN. Osiągnięcie Ani to potwierdzenie jej umiejętności, uporu i wytrwałości w treningach. To też powód mojej osobistej satysfakcji z rozwoju gostyńskiego karate.

Sensei Anna Glapiak krótko podsumowała swój sukces: - „To najważniejszy, jak do tej pory, egzamin w moim życiu. Jeszcze nie do końca dotarło do mnie, że jestem posiadaczką DANA. Mam jednak poczucie, że to duża odpowiedzialność i wyzwanie, bo w każdym momencie będę udowadniać, że jestem mistrzem, krocząc swoją drogą życia.”

Sensei Mirosław Sobkowiak dodaje: - „To już piąta kobieta w naszym klubie, która zdobyła czarny pas. Warto też dodać, że wśród piętnastu mistrzów karate z Gostynia aż pięciu zdobyło wyższe stopnie mistrzowskie, a czterech innych wychowanków „TĘCZY” uzyskało stopnie mistrzowskie w zbliżonych sztukach walki.”

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; o 17.00 młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 03 05

E-mail:

szwedek@data.pl

Www:

http://www.tkkftecza.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek