Przejdź do treści głównej

Trzy tysiące osób pobiegło dla potrzebujących w akcji „Dar Serca dla…”

autor(ka): Łukasz Belowski
2017-04-28, 14:31
użytkownik
archiwalne
Grafika Dar Serca dla... cele
Znamy już wyniki akcji charytatywnej „Dar Serca dla...” towarzyszącej tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Najwięcej biegaczy, ponad trzystu, pobiegło dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe, oddając swój dar serca dla nieuleczalnie chorych na raka.

W akcji udział wzięło trzydzieści organizacji z całej Polski, które dzięki biegaczom ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km mogły liczyć na pomoc w łącznej kwocie 100 tys. zł. O wysokości dofinansowania decydowała liczba zawodników, którzy zadeklarowali pomoc dla wybranego celu i ukończyli swój bieg.

– Przeżyliśmy dzięki ORLEN Warsaw Marathon wspaniałe chwile – napisał zespół Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders. – Łzy szczęścia i radości, otwierających się serc, wspaniałej i niepowtarzalnej atmosfery wielkiej wspólnoty. Tak jak obiecaliśmy w rozmowach z biegaczami, w niedzielę czekaliśmy na biegnących na mecie. I to była eksplozja uczuć i emocji. Pokonane granice, przełamane bariery. Pokonane własne przeciwności i lęki. Dla nas wielka radość serc! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przekazany dar – piszą osoby opiekujące się na co dzień nieuleczalnie chorymi na raka.

Przyłączamy się do podziękowań i prezentujemy dziesięć organizacji, dla których pobiegło najwięcej biegaczy i które otrzymają do podziału w sumie 100 tysięcy złotych na realizację wskazanych celów.

Stowarzyszenie HOSPICJUM DOMOWE

Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER

Fundacja Jaśka Meli POZA HORYZONTY

Fundacja MOŻESZ WIĘCEJ

Fundacja UNITED WAY

Fundacja BATOR TABOR

Fundacja SPEŁNIONYCH MARZEŃ

Stowarzyszenie ŹRÓDŁO

Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi

Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY

Organizatorami akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” towarzyszącej tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon są PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: ORLEN Warsaw Marathon
Organizator:

Fundacja "ORLEN - DAR SERCA"

Adres:

Chemików 7, 09-411 Płock, woj. mazowieckie

Tel.:

22 778 08 51

E-mail:

fundacja@orlen.pl

Www:

http://www.orlendarserca.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • sport