Przejdź do treści głównej

Ponownie spotkamy się w Polsce

autor(ka): Paweł Szczepański
2017-04-27, 16:19
użytkownik
archiwalne
5 czerwca, to dzień, w którym ełcka Caritas przywita pierwszych uczestników kolonii letnich organizowanych dla dzieci i młodzieży polonijnej z Białorusi.

Już na początku czerwca Caritas Diecezji Ełckiej odbierze z Kuźnicy Białostockiej pierwszą grupę dzieci – uczestników wypoczynku letniego z Białorusi. Będą to podopieczni Caritas Grodno (Religijna Misja katolickie charytatywne stowarzyszenie Caritas). Młodzi Polonusi spędzą w Polsce 10 dni. W trakcie pobytu będą brać udział w zajęciach języka polskiego, podczas których największy nacisk zostanie położony na naukę polskich słów. Dodatkowo organizowane będą pogadanki nt. polskiej historii. Plan wypoczynku będzie obejmować także dwie wycieczki. Opiekę nad dziećmi oraz zajęcia animacyjne prowadzić będą polscy i białoruscy opiekunowie. Do udziału w zajęciach organizowanych dla gości zza wschodniej granicy zapraszani będą dzieci i młodzież z Polski. Wypoczynek zostanie zorganizowany w ramach projektu „Spotkajmy się w Polsce II” współfinansowanego ze środków Kancelarii Senatu.

Realizacja zadania ma przełożyć się na wzrost umiejętności komunikowania się w języku polskim uczestników wypoczynku, wzrost wiedzy na temat historii i kultury polskiej, a także wzmocnienie więzi z Polską i Polakami.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • Polonia
  • rekreacja
  • wypoczynek letni, zimowy