Przejdź do treści głównej

7 powodów, dla których warto być e-wolontariuszem [patronat ngo.pl]

autor(ka): Marzena Kacprowicz
2017-04-27, 15:24
użytkownik
archiwalne
Zadowolony e-wolontariusz TuDu
E-wolontariusz działa społecznie za pośrednictwem Internetu. Czasem działa w domu, czasem w autobusie, czasem na plaży lub w górach – zawsze w pełnej gotowości, pełen zapału i chęci do pomagania innym. E-wolontariat daje mu mnóstwo satysfakcji i innych korzyści. Jakich? Przedstawiamy 7 najpopularniejszych.

Oto główne korzyści e-wolontariatu dla e-wolontariuszy – tych, którzy pomagają przez Internet:

Jako e-wolontariusz:

1. Nie nudzisz się w Internecie.

Surfowanie w Internecie to dla ciebie nie tylko przeglądanie mediów społecznościowych i serwisów informacyjnych – ty się nigdy nie nudzisz, bo wszędzie widzisz przestrzeń do działania: a to ciekawą akcję społeczną, a to grupę aktywistów promującą petycję na ważny dla ciebie temat, a to organizację, która szuka wsparcia przy zmontowaniu filmiku… Widzisz i pomagasz, jak możesz!

2. Zdobywasz cenne umiejętności, doświadczenie i kontakty.

Każde zadanie to nowa umiejętność: doskonalisz się w sztuce pisania artykułów, szlifujesz kompetencje komunikacyjne, uczysz się tworzyć materiały graficzne. Zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe – współpracujesz z różnorodnymi organizacjami i instytucjami z całej Polski (czasem też z całego świata!), uczysz się pracy na odległość, sztuki negocjacji oraz konkretnych umiejętności praktycznych, które przydadzą ci się w zawodzie. Wreszcie – zdobywasz cenne kontakty, które mogą zaprocentować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

3. Poznajesz ludzi, dla których ważne są te same wartości.

Dzięki nim czujesz, że nie jesteś sam/a i że razem możecie mieć realny wpływ na zmienianie świata na lepsze.

4. Dowiadujesz się, jak dużo ciekawych projektów społecznych dzieje się wokół ciebie.

Nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości i wydawało ci się, że nic się nie dzieje, dzięki e-wolontariatowi masz szansę przekonać się, że ciekawych inicjatyw jest bardzo dużo i że możesz je wspierać, skąd tylko chcesz.

5. Możesz dzielić się pomysłami i inspirować się pomysłami innych.

Internet to jedna wielka burza mózgów. Na TuDu.org.pl znajdziesz wiele zadań, w których możesz pomóc organizacjom pozarządowym, dzieląc się z nimi swoimi pomysłami (np. Jakie gry edukacyjne spodobają się dzieciom w świetlicy szkolnej? W jakich miejscach promować projekt dla młodzieży? Jakie hasło promocyjne najlepiej się sprawdzi?). Możesz też sam/a się zainspirować i stworzyć nowy projekt społeczny!

6. Możesz pomagać skąd chcesz i kiedy chcesz.

Internet pokonuje bariery miejsca i czasu – zadania możesz wykonywać z domu, pociągu, czy szczytu góry – skąd tylko chcesz, o ile masz dostęp do Internetu!

7. Możesz #RobićDobro.

Przekonaliśmy Cię? Zarejestruj się na TuDu.org.pl i zacznij działać już dziś!

 

Artykuł powstał w ramach projektu „Wolontariat z TuDu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


LOGO

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: TuDu
Miejsce: Polska
Data wydarzenia: od 2017-04-27 do 2017-05-31
Organizator:

TuDu - Fundacja Dobra Sieć

Adres:

Marszałkowska 22/24, lok. 41, 00-590 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

(22) 825 70 22

E-mail:

czesc@tudu.org.pl

Www:

http://tudu.org.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • wolontariat
  • wolontariusze