Przejdź do treści głównej

Oznaki dobra zauważono w powiecie gostyńskim [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-04-26, 09:49
użytkownik
Izabela Skorzybót została laureatem konkursu dziennikarskiego "Znaki dobra", organizowanego pod auspicjami Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. Ten konkurs dziennikarski ma już ponad 10-letnią tradycję. Honoruje on autorów, którzy opisują dobro dziejące się wokół nas.

Uroczyste rozstrzygnięcie miało miejsce w siedzibie organizatora w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. O jego wynikach przesądziła kapituła powołana przez JM Rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu prof. dr hab. Michała Iwaszkiewicza. Nagrody przyznano za promowanie dobra i przysparzanie go społeczeństwu na łamach czasopism lokalnych. Nagrodę Główną przyznano Franciszkowi Szklennikowi z Głosu Wągrowieckiego za tekst pt. „Byłam niewolnicą”. Dziennikarka Życia Gostynia Izabela Skorzybót otrzymała II Nagrodę za artykuł „Nie ma co się zastanawiać” opublikowany w numerze 35/2016 Życia Gostynia Życiu Gostynia 30 sierpnia 2016 r.

O nagrodach zdecydowała kapituła „Znaki dobra”, w której skład wchodzą: 1) prof. dr hab. Michał Iwaszkiewicz – rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu 2) Tadeusz Kierys – Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii 3) ks. Maciej Kubiak – Św. Wojciech Dom Medialny 4) Jerzy Mianowski – prezes Stowarzyszenia Prasy Lokalnej w Poznaniu 5) Maria Rybicka – redakcja „Życia Uniwersyteckiego” 6) dr Agnieszka Woch-Juchacz – prorektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu 7) Grażyna Wrońska – Radio Merkury 8) Aleksandra Wyganowska – Radio Emaus.

Artykuł Izabeli Skorzybót dostrzega i opowiada ważne i trudne historie rodzin zastępczych z Powiatu Gostyńskiego. Jego autorka dostrzegła i promuje to, co dobre. Napisała o tym, że warto pomagać i co daje człowiekowi angażowanie się na rzecz innych. Artykuł dotyczy ważnego obszaru pieczy zastępczej, koordynowanej w Powiecie Gostyńskim przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Dyrektor PCPR w Gostyniu podkreśla: - „Rodziny zastępcze pomagają przede wszystkim rodzicom, którzy nie są w stanie z różnych powodów wychowywać bezpiecznie swoich dzieci. Rodziny zastępcze podejmują się jednego z najtrudniejszych zadań i wykonują je z sercem”.

Prezes Stowarzyszenia „DZIECKO” dodaje: - Izabela Skorzybót należy do grono wyjątkowych dziennikarzy. W swojej pracy nie szuka sensacji, a wręcz odwrotnie - dobra. Napisała już wiele ważnych dla pomocy społecznej artykułów, w tym o organizacjach pozarządowych, a w nagrodzonym artykule opisała pełne perypetii historie rodzin, które zdecydowały się być rodzinami zastępczymi. Gratuluję przyznania tej szczególnej nagrody, ale nagrodą według mnie ważniejszą jest fakt, że artykuł „Nie ma co się zastanawiać” opublikowany w Życiu Gostynia spowodował, że znalazły się rodziny, które po jego przeczytaniu podjęły długo odwlekaną decyzję o zostaniu rodziną zastępczą. I za to przede wszytki dziękuję Pani Izie!”

Dyrektor PCPR w Gostyniu przypomina, że mottem konkursu ZNAKI DOBRA są słowa Stefana Żeromskiego: „Bo to nieprawda, żebyśmy absolutnie nie wiedzieli, co jest dobro. My wiemy, że jest dobro. Wiemy, że stoi ono wyżej niż piękno. Piękno ukazuje nam istotę spraw, ale musi mieć na sobie szatę sztuki. Dobro zaś jest niewidzialne, jak nerw, a sięga w ducha i działa w nim tajemnie, jak nerw sięga w ciało i działa w nim”.

Artykuł można znaleźć pod adresem:

http://www.gostynska.pl/artykuly/nie-ma-sie-co-zastanawiac-historie-rodzin-zastepcz,60058.htm

Jak zostać rodziną zastępczą?

Warsztaty dla rodziców zastępczych i tych, którzy chcą nimi zostać organizuje w Powiecie Gostyńskim Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Chętni do udziału w warsztatach proszeni są o zapisywanie się na wybrane przez siebie szkolenia w PCPR w Gostyniu w Dziale Pomocy Dziecku i Rodzinie - osobiście w siedzibie przy ul. Nowe Wrota 7 w Gostyniu lub telefonicznie pod nr tel. 65-572-75-28 lub 603-533-381.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja społeczna
  • media
  • rodziny
  • wychowanie