Przejdź do treści głównej

Trzecia Środa działa we Wrocławiu!

autor(ka): Trzecia Środa
2017-04-24, 12:49
użytkownik
archiwalne
Trzecia Środa to niezależna, amatorska grupa teatralna, która obecnie działa przy Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu. Powstała w 2012 roku w ramach warsztatów dla dorosłych przy Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

TRZECIA ŚRODA Jeszcze w tym samym roku przyjęła nazwę DRUGA ŚRODA, by potem płynnie przejść w TRZECIĄ ŚRODĘ.

TRZECIA ŚRODA to grupa teatralna skupiająca osoby dorosłe, niezwiązane zawodowo z teatrem. Główną ideą jest doskonalenie warsztatu pod okiem profesjonalnego reżysera, efektem jest kończący każdy semestr spektakl teatralny. Do tej pory TRZECIA ŚRODA zrealizowała 7 spektakli, współpracując między innymi z: Piotrem Parą i Mary Sadowską.

W MAJU PREMIERA! „W rolach głównych” będzie 8 premierą TRZECIEJ ŚRODY.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Marcin Misiura, który w 2010 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Wcześniej zadebiutował w 2002 roku w spektaklu /Od dziś będziemy dobrzy/ na podstawie tekstu Pawła Sali w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po studiach związany z Teatrem Nowym w Łodzi. Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego, gdzie występuje w /Mauzerze/ według Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa. Od 2016 roku jest związany z wrocławskim Teatrem AD Spectatores. Regularnie współpracuje z Brave Kids Festiwal we Wrocławiu jako lider artystyczny. Wykłada na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Szkole Muzycznej II ST. Im. Ryszarda Bukowskiego. Podczas studiów był asystentem reżysera Pawła Miśkiewicza przy spektaklu „Lepszy świat” oraz Bożeny Klimczak przy spektaklu „Za chwilę”. W 2016 roku wyreżyserował operę W.A. Mozarta „Bastien und Bastienne” ze studentami Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

„W rolach głównych” jest jego pierwszym tekstem dramatycznym.

ŚLEDŹCIE TRZECIĄ ŚRODĘ! I nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/trzeciasroda/?fref=ts


Źródło: Trzecia Środa
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka