Przejdź do treści głównej

Powiat gostyński. Dary z Holandii

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-04-24, 10:11
użytkownik
archiwalne
Od lat holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo pomaga Domowi Dziecka w Bodzewie. Martin de Bruijn, pedagog renomowanego Stedelijk Dalton Liceum w Dordrechcie oraz lider Kinderhuis Bodzewo jest głównym animatorem pomocy dla bodzewskiej placówki i dla Domu Dziecka w Gostyniu oraz dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO” i Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach - Marysinie.

Martin wraz z przyjaciółmi przygotował kolejną partię darów dla placówek Powiatu Gostyńskiego. Do Bodzewa dostarczyli je bracia Tim i David. Młodzi Holendrzy przebywali w Domu Dziecka cały weekend (18-19.03.2017). Część czasu spędzili z wychowankami placówki. Dali się też zaprosić do wspólnych zabaw z dziećmi.

Sporo czasu spędzili na rozmowach z dyrektorką i psychologiem Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz wychowawcami z Bodzewa i z dyrektorem PCPR w Gostyniu. W czasie tych spotkań rozmawiano o dalszej współpracy polsko-holenderskiej i o tym, co ją wspiera a co może ją utrudniać.

Obecna partia darów była przeznaczona dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu. Ale wsparcie otrzymał też BOIK w Piaskach – Marysinie.

Dyrektorzy Domu Dziecka w Bodzewie, Domu Dziecka w Gostyniu, COPOW w Bodzewie i PCPR w Gostyniu serdecznie dziękują Martinowi de Bruijn i jego przyjaciołom ze stowarzyszenia Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie. Równie serdecznie dziękują braciom Timowi i Davidowi za sympatyczne odwiedziny i dowiezienie kolejnej partii darów, z których skorzystają, potrzebujące takiej pomocy, dzieci.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • współpraca międzynarodowa