Przejdź do treści głównej

Olimpijscy multimedaliści odwiedzili Kraków

autor(ka): Joanna Kołdras Oddział Małopolski PFRON
2017-04-13, 16:15
użytkownik
archiwalne
Marta Mordarska, Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON, Piotr Ćwik Wicewojewoda Małopolski oraz medaliści Zimowej Olimpiady Specjalnej
W Oddziale Małopolskim PFRON 12 kwietnia odbyło się spotkanie z trzema małopolskimi zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną, którzy osiągnęli sukces na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Austria 2017. Marta Mordarska – Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON oraz Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski chcieli osobiście pogratulować osiągnięć młodym sportowcom.

„Gratuluję Naszym Multimedalistom pięknych sportowych osiągnięć i życzę powodzenia” – pogratulował zawodnikom Wicewojewoda Małopolski. Antoni Wiercioch jest jednym z najmłodszych zawodników startujących w Igrzyskach. W narciarstwie zjazdowym w slalomie i slalomie zjazdowym zdobył dwa srebrne medale. Piotr Kasperczyk w biegu na rakietach śnieżnych na 200 i 400 metrów zdobył złoto i brąz oraz IV miejsce w sztafecie. Marcin Włudyka również starował w biegach na rakietach i zdobył srebrny medal na dystansie 200 metrów oraz IV miejsce w sztafecie.

Dyrektor Oddziału odczytała i przekazała zarządowi Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych list od Roberta Kwiatkowskiego, Prezesa PFRON z gratulacjami dla zawodników. Młodzi sportowcy zapowiedzieli już swój udział w kolejnym Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju w 2018 r. Memoriał w tym roku został poszerzony o kategorie dla osób niepełnosprawnych.

Autor: Joanna Kołdras Oddział Małopolski PFRON


Źródło: Oddział Małopolski PFRON
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sport, wypoczynek