Przejdź do treści głównej

List otwarty organizacji pozarządowych w sprawie środków Mechanizmu Finansowego EOG


2017-04-19, 16:02
użytkownik
archiwalne
fot. http://www.sxc.hu/photo/1026732
Na stronie www.norweskie.org został zamieszczony list otwarty do rządu Królestwa Norwegii, którego sygnatariusze protestują przeciwko planom przejęcia przez polską administrację państwową zarządzania środkami EOG przeznaczonymi na wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. List można podpisywać jeszcze tylko do czwartku, do końca dnia.

Podpisane organizacje apelują o pozostawienie zarządzania funduszami EOG w rękach niezależnego operatora, wyłonionego w otwartej procedurze konkursowej. Sprzeciwiają się także pozbawionym podstaw merytorycznych zarzutom kierowanym pod adresem Fundacji im. Stefana Batorego – obecnego operatora funduszy.

Aby dołączyć do protestu, wystarczy podać nazwę organizacji oraz jej e-mail kontaktowy na stronie www.norweskie.org.

Podpisy można składać do 20 kwietnia br. Po tym terminie list zostanie przekazany Ambasadzie Norwegii oraz do wiadomości Pełnomocnikowi Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania. Komitet Organizacyjny zwraca się z prośbą o przekazanie informacji o inicjatywie wszystkim zainteresowanym organizacjom.

Więcej informacji na stronie: www.norweskie.org.

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Data wydarzenia: od 2017-04-12 do 2017-04-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 37 3

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Fundusze dla demokracji ~Andrzej Filipecki 14.04.2017, 08:31 To środki przyznawane przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. To nie są środki publicze. Fundusze służą rozwojowi demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego. To próba przejęcia kontroli i ręcznego sterowania . ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje wspierające
  • społeczeństwo obywatelskie
  • współpraca międzynarodowa