Przejdź do treści głównej

Tysiące ludzi umiera z głodu w Płd. Sudanie... Z głodu!

użytkownik
archiwalne
Pacjentka Centrum Dożywiania PCPM w Sudanie Płd.
Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej: "Apelujemy o pomoc, bo tylko dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy uruchomić Centrum Dożywiania PCPM w Sudanie Południowym. W pierwszym miesiącu działania przyjęliśmy w nim kilkuset cierpiących z głodu pacjentów".

Trwająca w Sudanie Południowym wojna sprawiła, że ludzie od wielu miesięcy zmagają się z ekstremalnym głodem. Z desperacji jedzą niejadalne liście. To katastrofa humanitarna na ogromną skalę. Pracownicy ośrodka PCPM oprócz leczenia skrajnie niedożywionych pacjentów, walczą z chorobami oraz prowadzą szkolenia z uprawy roślin dla mieszkańców okolicznych wiosek.

– Sytuacja w Płd. Sudanie jest rzeczywiście tragiczna – ocenia dr Wojciech Wilk*, prezes Fundacji PCPM i ekspert od rozwiązywania kryzysów humanitarnych – Głód doprowadza do degradacji organizmu, dzieci potrzebują witamin, mikroelementów. Ich brak prowadzi do kalectwa i śmierci – tłumaczy ekspert. Na przykład niedobór witaminy A grozi utratą wzroku. Zakładaliśmy, że nasze Centrum Dożywiania będzie pomagać głównie głodującym dzieciom, ale nie możemy bez pomocy zostawić ich rodziców, którzy umierają z głodu – alarmuje Wojciech Wilk. – Dlatego nasi lekarze pomagają Sudańczykom w każdym wieku. Najmłodszy pacjent Centrum ma 6 miesięcy, najstarszy 70 lat – dodaje Wilk.

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej pomoże ponad tysiącu dzieciom, ale potrzebujących jest znacznie więcej. Dlatego PCPM apeluje do Polaków o włączenie się do akcji i wsparcie finansowe działań Fundacji w Sudanie Płd. Jeden zestaw żywności, który uchroni dziecko od śmierci głodowej to koszt zaledwie 65 zł.

Jak pomóc?

– Wejdź na stronę tupomagamy.pl i dowiedz się więcej o różnych sposobach wsparcia mieszkańców Sudanu Południowego.

– Przelej dowolną kwotę na konto Fundacji PCPM: (BRE Bank S.A.) 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: “Sudan Południowy”.

– Przekaż 1% podatku na Fundację PCPM: KRS: 0000259298.

* Dr Wojciech Wilk jest ekspertem w zakresie pomocy humanitarnej, przez wiele lat pracował w ONZ, jest założycielem fundacji PCPM. W latach 2011-2013 prowadził w Sudanie Południowym misję, która pozwoliła na wyszkolenie lokalnych służb ratunkowych.

FUNDACJA POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ (PCPM) jest organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000259298), udzielającą pomocy humanitarnej, rozwojowej i ratunkowej na świecie. PCPM niesie pomoc tysiącom uchodźców syryjskich w Libanie oraz uchodźcom wewnętrznym na Ukrainie, ponadto realizuje szereg projektów pomocy rozwojowej w Etiopii, Kenii, Gruzji oraz w Palestynie. Stanowiący integralną część fundacji Zespół Ratunkowy PCPM złożony z doświadczonych ratowników medycznych i lekarzy niesie pomoc medyczną i humanitarną ofiarom konfliktów zbrojnych oraz klęsk żywiołowych na całym świecie.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • działalność charytatywna
  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna