Przejdź do treści głównej

Lawina żywności w Warce! [relacja]

autor(ka): Fundacja Młodzi dla Warki = Robi się
2017-04-10, 15:03
użytkownik
archiwalne
Fundacja Młodzi dla Warki w dniach 7-8 kwietnia organizowała zbiórkę żywności, która odbyła się przed 4 sklepami w Warce (Biedronki, Stokrotka i Lewiatan). Celem akcji było zebranie żywności dla 20 ubogich i samotnych seniorów z terenu gminy. Listę osób przygotował lokalny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który również zobowiązał się dostarczyć wszystkie paczki do potrzebujących jeszcze przed świętami.

„Wynik przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy prawie 2 tony żywności. Każdy z 20 seniorów otrzyma 4 kartony darów oraz reklamówkę z chemią gospodarczą, co w sumie daje ponad 40 kg na osobę” - opowiada Katarzyna Kreczmańska, wolontariuszka i pomysłodawca zbiórki.

Dzięki hojności darczyńców pomoc trafi do większej ilości domów. Prócz wspomnianych seniorów z gminy trafią one również do świetlicy w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce gdzie dożywiane są dzieciaki, 2 rodzin zastępczych, domu opieki (9 podopiecznych) oraz ok 10 rodzin do których dotarła fundacja.

„Jest to kolejna akcja, która spowodowała, że widzimy jeszcze większy sens naszych działań. Olbrzymie dzięki dla wolontariuszy, którzy nas nie zawiedli i dzięki którym możemy ogłosić kolejny sukces. Wielki ukłon w stronę darczyńców, za ogrom wsparcia jakie do nas napłynęło. Wartość wszystkich darów szacujemy na ok 12.000 zł, a co istotne to fakt, że całość tego wsparcia dotrze do potrzebujących jeszcze przed świętami. Dziękuję również naszym sponsorom Centrum Stomatologiczne Super Smile oraz Księgarni Państwa Wojtas za pomoc w nagłośnieniu całej zbiórki” – Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Fundacja działa w regionie od 2 lat i jest najprężniej działającą organizacją społeczną w regionie. Prowadzi zbiórki finansowe i rzeczowe, dzięki czemu przekazała już dwie ciężarówki ubrań, mebli i sprzętu AGD najbardziej potrzebującym.

Film z wynikami naszej pracy:

https://web.facebook.com/pg/fundacjamlodzidlawarki/videos/?ref=page_internal


Źródło: Fundacja Młodzi dla Warki = Robi się
Organizator:

Fundacja Młodzi dla Warki

Adres:

Franciszkańska 21, 05-660 Warka, woj. mazowieckie

E-mail:

mlodzidlawarki@gmail.com

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • seniorzy