Przejdź do treści głównej

Gliwice. Gim 10 Meteo

autor(ka): Barbara Olchawa
2017-03-20, 09:32
użytkownik
archiwalne
Gim 10 Meteo – budowa przyszkolnego ogródka meteorologicznego w Gimnazjum nr 10 w Gliwicach.

W Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach rozpoczęła się realizacja projektu GIM10 METEO w ramach konkursu Eko Odkrywcy 4, którego organizatorem jest Formatic Piotr Karpiński z siedzibą w Warszawie przy wsparciu Fundacji Nasza Ziemia, a fundatorem nagród w konkursie jest Henkel Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Rossmann. Gimnazjum nr 10 pozyskało środki na realizację projektu zajmując II m. w ogólnopolskim konkursie Eko Odkrywcy 4.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do badania, poznawania i zrozumienia zmian zachodzących w przyrodzie, także pod wpływem działalności człowieka; zainspirowanie do podjęcia działań, które mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju przy użyciu innowacyjnych form i metod pracy oraz dostępnych technologii; kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa sprzyjających ochronie środowiska; wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz nauk przyrodniczych.

Szkoła w ramach konkursu postanowiła utworzyć przyszkolny ogródek meteorologiczny, wyposażony w podstawowe przyrządy do pomiaru zjawisk atmosferycznych, takich jak temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, suma opadów, prędkość i kierunek wiatru. Zebrane dane będą poddawane przez uczniów analizie i prezentowane w formie graficznej lokalnej społeczności.

Obecnie rozpoczęła się pierwsza faza realizacji projektu, czyli budowa klatki meteorologicznej (klatki Stevensona).


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Gimnazjum nr 10
Miejsce: Gimnazjum nr 10, Lipowa 29, 44-100 Gliwice, woj. śląskie
Organizator:

Stowarzyszenie Ekogim10

Adres:

Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice, woj. SL

E-mail:

ekogim10.gliwice@gmail.com

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • ochrona przyrody