Przejdź do treści głównej

Adwokaci na pomoc uchodźcom

autor(ka): Helsińska Fundacja Praw Człowieka
2017-03-17, 14:40
użytkownik
archiwalne
Źródło: Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
17 marca 2016 roku adwokaci z warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej wybrali się na polsko-białoruskie przejście graniczne Brześć - Terespol, by tam pomagać osobom starającym się o uzyskanie ochrony międzynarodowej w Polsce.

"Obecność adwokatów i reprezentantów organizacji pozarządowych, w tym HFPC, na przejściu granicznym ma na celu zaakcentowanie wagi, jaką organy władzy publicznej winny przykładać do respektowania zobowiązań Polski wynikających z przystąpienia do Konwencji dotyczącej statusu uchodźców oraz obowiązujących procedur udzielania uchodźcom ochrony wynikających z prawa Unii Europejskiej" – czytamy w relacji na stronach HRPC.
 
Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

O dramatycznej sytuacji na dworcu w Brześciu przeczytasz też na ngo.pl: Dzień dobry, jestem Marina z Warszawy i opiekuję się czeczeńskimi dziećmi [wywiad]


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • inicjatywy oddolne
  • obcokrajowcy, migranci
  • prawa człowieka