Przejdź do treści głównej

Po konsultacjach modelu wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną

autor(ka): Ewa Kluszczyńska
2017-03-17, 14:38
użytkownik
archiwalne
Spotkania konsultacyjne w pięciu miastach województwa zgromadziły 75 uczestników. Uwagi od nich zebrane oraz propozycje zgłoszone przez serwis stacja-konsultacja.pl pozwoliły na wprowadzenie wielu ulepszeń i uszczegółowień w modelu wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną, który już niebawem będzie gotowy. Model przygotowują cztery NGO z województwa.

O modelu przygotowywanym przez cztery NGO z województwa pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. (tutaj >>>). Wspólne przedsięwzięcie Fundacji Arkadia, Fundacji Daj Szansę, Stowarzyszenia Subicere i Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych dotyczy wypracowania środowiskowego modelu wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizacje powołały 30-osobowy zespół, w którego aktywność zaangażowali się przedstawiciele powiatowych i gminnych samorządów, szkół, warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, organizacji działających środowiskowo oraz rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Ważnym uzupełnieniem prac zespołu były konsultacje społeczne modelu.

Na pięciu spotkaniach konsultacyjnych zrealizowanych przez Federację w pięciu miastach regionu (Bydgoszcz, Radziejów, Sępólno Krajeńskie, Toruń, Wąbrzeźno) model został zaprezentowany i omówiony, a następnie przedyskutowany z uczestnikami. Równolegle trwały konsultacje przez serwis stacja-konsultacja.pl. Każdy z uczestników konsultacji mógł model ocenić, skrytykować, zaproponować rozwiązania i wpłynąć na jego ostateczny kształt. W konsultacjach wzięło udział 75 osób, które zgłosiły 85 uwag i propozycji. Nad postulatami uczestników pracował następnie zespół, który model przygotował. W efekcie konsultacji model został przeredagowany, w wielu kwestiach doprecyzowany, rozwinięty lub zmieniony. Ostateczna wersja modelu gotowa będzie na początku kwietnia br. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z "Raportem z konsultacji", którego główną część stanowi zestawienie uwag i propozycji do modelu wraz z informacją o ich uwzględnieniu przez Zespół Ekspercki. Raport dostępny jest tutaj >>>


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna