Przejdź do treści głównej

Łobez, Dobra i Chociwel. Małe Gminy bogate w inicjatywy! [relacja]

autor(ka): Agata Szewczyk
2017-03-16, 09:55
użytkownik
archiwalne
Grupy inicjatywne, przy wsparciu merytorycznym animatorek, w ostatnim tygodniu złożyły do samorządów 6 wniosków o realizację zadań publicznych. Będą inspirować i dawać przykład partnerskiej współpracy w przyszłości.

Trzy wspólnoty samorządowe: Gmina Łobez, Dobra i Chociwel w ostatnim czasie zasłynęły z aktywności mieszkańców i lokalnych społeczników, którzy wykorzystując mechanizm Inicjatywy lokalnej /definiowanej wg ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie Dz.U. z 2015 poz. 1339 jako forma współpracy samorządu z mieszkańcami przy realizacji zadań publicznych/ złożyli do JST wnioski o jej realizację.

Rzecz z pozoru zwyczajna, a jednak niebywała! W województwie zachodniopomorskim na 132 istniejące JST – jedynie 41 z nich posiada uchwałę regulującą tryb i szczegółowe kryteria oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Samo narzędzie „inicjatywy lokalnej” jest wciąż bardzo niszowe, mało znane i różnorodnie definiowane przez obywateli i samorządowców, w województwie praktycznie niewykorzystywane.

Tym bardziej, cieszy nas podwójnie otwartość włodarzy Gmin Dobra, Łobez i Chociwel na współdziałanie, a także zaangażowanie wspólnot i mieszkańców w realizację oryginalnych pomysłów. Grupy inicjatywne, przy wsparciu merytorycznym Animatorek, w ostatnim tygodniu złożyły do samorządów 6 wniosków o realizację zadań publicznych.

Dziś te Małe Gminy są bogate w inicjatywy! Będą inspirować i dawać przykład partnerskiej współpracy w przyszłości.

Działania realizowane w ramach projektu „Zachodniopomorskie samorządy z inicjatywą lokalną” – dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Rozwój Obywatele Edukacja Finanse Społeczeństwo
Miejsce: Zachodniopomorskie
Organizator:

Fundacja Rozwój Obywatele Edukacja Finanse Społeczeństwo

Adres:

Borzysław 17b, 78-220 Borzysław, woj. ZP

E-mail:

biuro@fundacja-roefs.pl

Www:

http://www.fundacja-roefs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • inicjatywy oddolne
  • rozwój lokalny
  • wieś
  • wspólnoty i społeczności lokalne