Przejdź do treści głównej

PFRON przekaże organizacjom pozarządowym 75 mln zł na szkolenia i warsztaty

autor(ka): Kurier PAP
2017-03-15, 16:51
użytkownik
archiwalne
Organizacje pozarządowe prowadzące m.in. szkolenia, warsztaty grupowe i zajęcia sportowe mogą otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na ten cel przeznaczono 75 mln zł.

Prezes zarządu PFRON ds. programowych Dorota Habich podkreśliła we wtorek, że konkurs "Kurs na samodzielność" nie został jeszcze zakończony. Poinformowała, że procedura przyznania środków, łącznie z rozpatrzeniem odwołań, zakończy się wraz z końcem marca.

"Na ten moment zostały zawarte umowy o wartości 57 mln zł. Czyli już przekroczyliśmy kwotę, która została przekazana organizacjom w ubiegłym roku. Objęliśmy wsparciem już 60 tys. beneficjentów" - mówiła.

"W konkursie zaplanowaliśmy 75 mln dofinansowania. Zostało jeszcze 18 mln do rozdysponowania, w zależności od rozpatrzenia odwołań" - dodała. Zauważyła jednak, że nie wszystkie organizacje korzystają z możliwości odwołania.

Jak zaznaczyła Habich, wnioski organizacji pozarządowych oceniają niezależni eksperci. "Na tyle, ile jest to możliwe, zapewniamy niezależność i transparentność procesu konkursowego i doboru ekspertów. W przypadku dużej rozbieżności dwóch ekspertów, wniosek ocenia trzeci" - powiedziała.


Informacja pochodzi z serwisu www.kurier.pap.pl
Źródło: Kurier PAP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna