Przejdź do treści głównej

Siódmy „Lepszy dach nad głową” [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-03-09, 12:15
użytkownik
archiwalne
Już siódmy dach został wyremontowany w ramach akcji Fundacji Radia ZET i firmy Ruukki Polska – „Lepszy dach nad głową”. Tym razem zdecydowano o pomocy dla rodziny pani Anny z Grodziszcza samotnie wychowującej dwoje dzieci.

Pierwsza edycja akcji „Lepszy dom nad głową” odbyła się w 2013 roku. Od tego czasu Fundacji Radia ZET i firmie Ruukki Polska udało się pomóc maluchom z sześciu najbardziej potrzebujących rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. W każdej z edycji wybierano placówki, których dachy wymagały natychmiastowego remontu. Tym razem było trochę inaczej. Historia pani Anny z Grodziszcza samotnie wychowującej dwie córeczki, jej wola walki z przeciwnościami losu i siła charakteru poruszyła organizatorów akcji do tego stopnia, że zdecydowano o indywidualnej pomocy.

Dach jej rodzinnego domu był w katastrofalnej kondycji. Wewnątrz było tak zimno, że niemożliwe było podłączenie centralnego ogrzewania, z obawy, że woda zamarznie. Należało natychmiast interweniować, żeby uniknąć tragedii. Dziś pani Anna i jej córeczki nie muszą się już martwić o wodę cieknącą na głowę, bo mają już nowy dach. Interwencja w Grodziszczu była siódmym tego typu projektem zrealizowanym w ramach akcji „Lepszy dach nad głową”.

Więcej informacji można przeczytać na www.lepszydachnadglowa.pl.

O firmie Ruukki i Fundacji Radia ZET:

Fundacja Radia ZET powstała w 1999 roku i jest jedyną radiową organizacją tego typu w Polsce. Od 2008 roku niesie pomoc osobom chorym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych, a w szczególności dzieciom. Fundacja jest otwarta na różne formy współpracy, których celem jest niesienie pomocy tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna. Do tej pory sfinansowała m.in. zakup sprzętu wartości 5 mln zł do pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej powstałej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, przeznaczyła ponad 10 mln zł na wyposażenie szpitali w całej Polsce i 4,6 mln zł na dofinansowanie skomplikowanych operacji serc małych pacjentów. Więcej na www.fundacjaradiazet.pl.

Firma Ruukki Polska to producent wysokiej jakości stalowych pokryć dachowych i systemów rynnowych z rodowodem skandynawskim oferujący na polskim rynku marki Ruukki, Plannja i Siba. Firma Ruukki, z siedzibą w Żyrardowie, jest obecna w Polsce od 1994 roku. Od tego czasu dachy Ruukki znajdują zastosowanie na domach w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w produkcji i rozwoju rozwiązań stalowych dla budownictwa, skandynawskie wzornictwo i wysoka jakość oferowanych produktów stanowią gwarancję bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowania. www.ruukkidachy.pl


Źródło: info. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • rodziny