Przejdź do treści głównej

Włodawa. Projekt Stowarzyszenia LEPSZE JUTRO w Konkursie TESCO

autor(ka): Jolanta Kołtun
2017-03-09, 11:40
użytkownik
archiwalne
Projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO z Włodawy znalazł się wśród finalistów konkursu grantowego Fundacji TESCO. Do 4 kwietnia klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do finału dostało się aż 410 organizacji, które otrzymają łącznie 750 000 zł.

Projekt „Kreatywne dzieci - półkolonie artystyczne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży” skierowany jest do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z terenu powiatu włodawskiego. W ramach projektu w okresie wakacyjnym planuje się realizację dwutygodniowych półkolonii dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności z terenu powiatu włodawskiego. Celem projektu jest wsparcie uczestników w rozwijaniu ich pasji i talentów artystycznych podczas zorganizowanego wypoczynku letniego.

Od 8 marca do 4 kwietnia potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które do 5 lutego, za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste - w każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na realizację.

Liczymy na Wasze poparcie w głosowaniu. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów.

Na nasz projekt można głosować w sklepach TESCO:

1. we Włodawie, ul. Korolowska 27,

2. w Parczewie, ul. Harcerska 26,

3. w Terespolu, ul. Wyszyńskiego 3-5,

4. w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Nadbrzeżna 2

Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w po 17 kwietnia 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy., tam też znajdziecie szczegółowe informacje o programie „Decydujesz, pomagamy”.


Źródło: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Lepsze Jutro"
Miejsce: Włodawa, Korolowska 27, 22-200 Włodawa, woj. lubelskie
Data wydarzenia: od 2017-03-09 do 2017-04-04
Organizator:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Lepsze Jutro"

Adres:

11 Listopada 4, 22-200 Włodawa, woj. lubelskie

Www:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Lepsze-Jutro-320035058205246/?ref=aymt_homepage_panel 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • młodzież
  • rekreacja
  • wypoczynek letni, zimowy