Przejdź do treści głównej

Raport "Mowa nienawiści, mowa pogardy"

autor(ka): Fundacja im. Stefana Batorego
2017-02-28, 13:06
użytkownik
archiwalne
Dostępna jest już publikacja "Mowa nienawiści, mowa pogardy" - raport z badania przemocy werbalnej wobec grup mniejszościowych. w poniedziałek odbyła się oficjalna prezentacja raportu w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Został on przygotowany przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami we współpracy z Fundacją Batorego.

Wersja elektroniczna publikacji jest dostępna na stronie programu Obywatele dla Demokracji: http://bit.ly/Raport_Mowa_nienawiści

Raport Mowa nienawiści, mowa pogardy, jest diagnozą postaw Polaków wobec mowy nienawiści i pokazuje zmiany, jakie się dokonały w ostatnich dwóch latach. Badaniem objęto 1052 dorosłych oraz 682 młodych ludzi w wieku 16-18 lat. Pod uwagę wzięto częstotliwość występowania mowy nienawiści wobec dziesięciu grup mniejszościowych - muzułmanów, uchodźców, Ukraińców, Romów, gejów, Żydów, osób czarnoskórych, lesbijek, osób transseksualnych i feministek.

Badanie miało odpowiedzieć na następujące pytania: gdzie i w jakim natężeniu Polacy spotykają się z mową nienawiści? Jakie są mechanizmy społecznego przyzwolenia? Jacy ludzie, w jakich sytuacjach i wobec jakich grup przyzwalają na nienawistne wypowiedzi?

Autorzy: Mikołaj Winiewski, Karolina Hansen, Michał Bilewicz, Wiktor Soral, Aleksandra Świederska, Dominika Bulska.

Raport przygotowany przez został przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami we współpracy z Fundacją Batorego, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

RAPORT "MOWA NIENAWIŚCI, MOWA POGARDY"

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja im. Stefana Batorego
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 536 02 00

Faks:

22 536 02 20

E-mail:

batory@batory.org.pl

Www:

http://www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • kobiety
  • LGBT
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • obcokrajowcy, migranci
  • przeciwdziałanie przemocy