Przejdź do treści głównej

EurActiv: Komisja odracza wizję nowej UE [z prasy]

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-02-24, 21:36
archiwalne
Komisja Europejska miała przedstawić w marcu swoją wizję nowej Europy. Plany te zostały jednak odłożone na grudzień 2017 r., dowiaduje się EurActiv.

25 marca br. przypada 60. rocznica podpisania Traktatów rzymskich. Stworzyły one Europejską Wspólnotę Gospodarczą między Belgią, Francją, Holandią, Luksemburgiem, Niemcami i Włochami, która przez kolejne dekady wyewoluowała w obecną Unię Europejską.

Biorąc pod uwagę rocznicę, jak również wydarzenia ostatnich lat – m.in. kryzys gospodarczy i brytyjską decyzję o opuszczeniu UE – Komisja Europejska zamierzała przedstawić swoją wizję przyszłości Unii. Biała księga z propozycjami KE miała zostać opublikowana w marcu, najprawdopodobniej po Radzie Europejskiej 9-10 marca.

Opóźnienie

22 lutego Komisja dyskutowała o publikacji na cotygodniowym spotkaniu. Zgodnie z dokumentami KE, do których dotarliśmy, Komisja traktuje publikację białej księgi jako „początek procesu refleksji nt. przyszłości liczącej 27 członków UE”.

Bruksela spodziewa się, że ów „proces refleksji” zajmie większą część roku. Jego „kulminacja” i przedstawienie „pierwszych wniosków” ma przypaść na grudzień br., na spotkanie Rady Europejskiej zaplanowane na 14 i 15 grudnia br.

Przeczytaj cały artykuł: Komisja odracza wizję nowej UE, Krzysztof Kokoszczyński, EurActiv.pl, 23.02.2017


Informacja opracowana na podstawie artykułu prasowego.

Źródło: EurActiv.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • integracja europejska
  • państwo, polityka
  • współpraca międzynarodowa