Przejdź do treści głównej

Interwencyjny odbiór kilkudziesięciu zwierząt w Kazimierzu Dolnym

autor(ka): Fundacja Viva!
2017-02-17, 12:05
użytkownik
archiwalne
Fot. Fundacja Viva!
Inspektorzy Fundacji Viva! w wyniku interwencji odebrali konia, siedem zaniedbanych psów, dwanaście królików oraz niedożywioną jałówkę. We wtorek, 14 lutego skontrolowali jedno z gospodarstw w Kazimierzu Dolnym, gdzie zaraz obok atrakcji turystycznych i trzymających się za rękę par na walentynkowych spacerach rozgrywał się dramat zwierząt i ludzi.

W gospodarstwie odkryli skrajnie zaniedbane psy, krowy, świnie i króliki. W najgorszej sytuacji była klacz trzymana w piwnicy starego domu, bez dostępu do wody. Za sprawą półmetrowej warstwy zalegającego obornika, pomieszczenie było tak niskie, że zwierzę ocierało się głową o strop i nie mogło się w pełni wyprostować.

- Kobyłka bardzo bała się wyjść z pomieszczenia, bo nie mieściła się w drzwiach z powodu grubej warstwy obornika - relacjonuje Paweł Artyfikiewicz, inspektor Fundacji. - Musieliśmy uformować z niego próg, żeby zwierzę mogło wyjść z pomieszczenia. Taka warstwa odchodów, sięgająca powyżej kolana, nie powstała podczas jednej zimy, ale przez wiele lat - dodaje.

Podobny problem był z krową, która nie mogła sama wyjść z komórki, bo jej nogi zapadały się w oborniku. Kiedy już wydostała się na światło dzienne zaczęła biegać po podwórku jak oszalała. - Prawdopodobnie była trzymana w komórce przez większą część swojego życia życia - komentuje Magdalena Słowińska z Viva! Interwencje.

Wszystkie odebrane interwencyjnie zwierzęta trafiły do wyspecjalizowanych schronisk, gdzie zostaną poddane badaniom weterynaryjnym i odpowiedniemu leczeniu.

Jak okazało się podczas interwencji, w tragicznych warunkach sanitarnych żyje sama właścicielka zwierząt oraz jej obłożnie chora matka. Fundacja zawiadomiła o tym odkryciu Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu, który - jak się okazało - znał sprawę już wcześniej, ale obiecał przyjrzeć się jej ponownie.


Źródło: Fundacja Viva!
Organizator:

Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - Viva

Adres:

Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 43 29

Faks:

22 584 91 89

E-mail:

biuro@viva.org.pl

Www:

http://www.viva.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta