Przejdź do treści głównej

Ogrzej 1 metr szkoły! FIO apeluje o pomoc dla Małej Szkoły w Lipinach

autor(ka): Małgorzata Lewandowska
2017-02-17, 12:10
użytkownik
archiwalne
pixabay.com, CC0 Public Domain
Pomóżmy kupić węgiel Małej Szkole w Lipinach! Federacja Inicjatyw Oświatowych prosi o pomoc dla Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki. Bądźmy solidarni w III sektorze – pomóżmy w tej wyjątkowej sytuacji ogrzać Małą Szkołę w Lipinach, gm. Mrozy.

Pomóżmy kupić węgiel Małej Szkole w Lipinach prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki. Burmistrz Gminy Mrozy złamał prawo i wstrzymał wypłacanie należnej dotacji. Chce w ten sposób zmusić szkołę do zakończenia działalności. Zarząd Stowarzyszenia oddał sprawę do Sądu, ale czekanie na wyrok trwa, a węgiel się skończył.

W ciągu ferii zbierzmy pieniądze, aby dzieci mogły się dalej uczyć w swojej Szkole. Dlatego prosimy o wpłacanie na konto SRW Lipiny, Dębowce, Borki. Ogrzanie 1 m kwadratowego Szkoły do końca zimy to koszt około 20 złotych.

Małgorzata Lewandowska, Prezeska FIO

_________

A tak przedstawia sytuację samo stowarzyszenie:

Lipiny, dnia 10 lutego 2017 r.

Szanowni Państwo,

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipinach prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki  funkcjonuje w powiecie mińskim  już od 12 lat. Niestety od lipca 2016 roku do 10 lutego 2017r. został bezprawnie pozbawiony dotacji podmiotowej wynikającej z Ustawy o systemie oświaty przez Burmistrza Mrozów.

Złożyliśmy pozwy w celu  odzyskania dotacji za 2016 r. do sądów okręgowego w Siedlcach na kwotę: 133.336,94 zł (zaległa dotacja dla uczniów szkoły podstawowej w tym 5 uczniów niepełnosprawnych) i rejonowego w Mińsku Maz. (zaległa dotacja dla punktu przedszkolnego 34.145,06 w tym dla dziecka niepełnosprawnego, 11.732,76 zł dla oddziału przedszkolnego). Za styczeń 2017 rok należy nam się dotacja ok. 30.000,00 zł (skierowaliśmy sprawę do sądu administracyjnego).

Sprawy w sądzie muszą odczekać  swoją kolejkę pomimo, iż sprawa jest priorytetowa, bowiem placówka funkcjonuje, nauczyciele pracują wytrwale z pełnym poświęceniem bez wynagrodzenia już ósmy miesiąc.

W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wchodzą: szkoła podstawowa z edukacją włączającą dla dzieci niepełnosprawnych, oddział i punkt przedszkolny.

Bieżące koszty za media pokrywają rodzice z własnych pieniędzy. Natomiast największym dla nas wyzwaniem jest zakup opału. W chwili obecnej potrzebne nam są środki w wysokości 8.000,00 zł w celu zakupienia eko-groszku.

Abyśmy mogli dalej prowadzić swoją działalność,  potrzebujemy Twojego wsparcia.

Jak każdy dom potrzebuje ciepła, tak i  nasza placówka. Możesz tego ciepła dostarczyć poprzez zaopiekowanie  się   1m2  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinach.

Twoja wpłata w wysokości 20,00 zł pozwoli na ogrzanie 1m2  placówki.

Po odzyskaniu należnej dotacji środki ze zbiórki przekażemy na Fundusz Inicjatyw Edukacyjnych, żeby służył jako wsparcie dla innych placówek, które znajdą się  w trudnej sytuacji finansowej.

Z góry dziękujemy za wielkie serce i życzliwość.

Pozdrawiamy

Pracownicy szkoły oraz uczniowie ZSP w Lipinach

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki

 

Bank Spółdzielczy w Kałuszynie
88 9224 0007 0000 3489 2000 0010


Pliki do pobrania

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: materiały SRW Lipiny, Dębowce, Borki
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipinach, Lipiny 71, 05-317 Jeruzal, woj. Gmina Mrozy, woj. mazowieckie
Organizator:

Federacja Inicjatyw Oświatowych

Adres:

Śniadeckich 23 lok. 9, 00-654 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 869 96 60

Faks:

22 869 96 68

E-mail:

biuro@fio.org.pl

Www:

http://www.fio.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • inicjatywy oddolne
  • oświata