Przejdź do treści głównej

Łączy nas różnorodność już od 5 lat – urodziny Karty Różnorodności w Polsce

autor(ka): Forum Odpowiedzialnego Biznesu
2017-02-14, 14:17
użytkownik
archiwalne
Dokładnie 5 lat temu Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainaugurowało projekt "Karta Różnorodności", którego celem jest wspieranie zarządzania różnorodnością i przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Dzisiaj z okazji jubileuszu projektu, w który zaangażowane jest już ponad 160 podmiotów z całej Polski, rusza kampania, która przypomni jego historię i ideę. Jednym z elementów obchodów roku jubileuszowego jest ustanowienie kategorii „Różnorodność” w drugiej edycji nagrody FOB „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.

„Ponad 5 lat temu, podczas spotkania firm z kapitałem francuskim, padło pytanie, czy w Polsce istnieje Karta Różnorodności i czy Forum Odpowiedzialnego Biznesu byłoby zainteresowane, żeby koordynować taki projekt. Wtedy nie byliśmy pewni, czy polski biznes jest dojrzały do tego, aby rozmawiać o kwestiach różnorodności. Jednak teraz, po pięciu latach i podpisaniu Karty przez 163 firmy, urzędy, uczelnie, instytucje państwowe i organizacje pozarządowe, wiemy, że zaangażowanie w Kartę Różnorodności było słuszną decyzją, a projekt jest potrzebny i bardzo ceniony na polskim rynku.” – Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Cała wypowiedź Mirelli Panek–Owsiańskiej z okazji jubileuszu projektu: https://youtu.be/_CuiQyPck2I

Z okazji 5 urodzin Karty Różnorodności swoje wyrazy poparcia dla projektu przesłali także:

Szabolcs Shmidt – Komisja Europejska https://youtu.be/XLpUsK1bXJc

Dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich https://youtu.be/QixDPpqH4Tw

 

Nagroda „Ludzie, którzy zmieniają biznes” po raz pierwszy z kategorią „różnorodność”

14 lutego rusza także nabór zgłoszeń pracowników i pracowniczek działających na rzecz rozwoju CSR do 2. edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Ludzie, którzy zmieniają biznes”. Wyróżnienie to przyznawane jest pracownikom różnych szczebli, nie tylko z sektora biznesu, ale także z podmiotów niebiznesowych: uczelni wyższych, administracji publicznej, organizacji pozarządowych czy organizacji otoczenia biznesu. Więcej informacji o nagrodzie na naszym portalu http://bit.ly/2l3hID5.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Data wydarzenia: od 2017-02-14
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 lok. 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • CSR odpowiedzialny biznes
  • równość
  • współpraca z biznesem