Przejdź do treści głównej

Łódź. Dobroczynna akcja w Sukcesji. Fundacja C&A przekazuje 10 000 euro Fundacji Gajusz

autor(ka): Organizatorzy
2017-02-13, 14:38
użytkownik
archiwalne
Skłonność do filantropii wzrasta. Jak wynika z badania CAF World Giving Index z 2016 roku [1], na świecie zwiększa się chęć do bezinteresownego udzielania pomocy finansowej lub materialnej. Tego typu akcje inicjują też znane, światowe marki. Przykładem może być Fundacja C&A, wspierająca inicjatywy społeczne, która 15 lutego w CH-R Sukcesja, uroczyście przekaże przedstawicielom Fundacji Gajusz czek na kwotę 10 000 euro. Dotacja pomoże realizować cele statutowe łódzkiej organizacji.

Pomoc daje nadzieję

Wsparcie w wysokości 10 000 euro, które Fundacja C&A zdecydowała się przekazać Fundacji Gajusz, zostanie przeznaczone na zakup istotnych leków dla dzieci z hospicjum stacjonarnego, w którym aktualnie przebywa 12 podopiecznych, oraz hospicjum domowego, które opiekuje się 40 dziećmi z województwa łódzkiego. Wydarzenie odbędzie się w środę, 15 lutego 2017 roku, o godzinie 12:00 w salonie C&A w Sukcesji, który znajduje się na poziomie -1.

– Zdecydowaliśmy się pomóc Fundacji Gajusz, ponieważ jest organizacją pozarządową, której cele statutowe są dla nas niezwykle bliskie. Specjalistyczna opieka, wsparcie, pomoc chorym dzieciom oraz ich rodzinom to tylko niektóre z celi statutowych Fundacji Gajusz, która od ponad 10 lat prężnie działa na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z Łodzi i okolic – podkreśla Joanna Zawadzka Przedstawiciel Fundacji C&A.

O Fundacja C&A

Fundacja C&A jest prywatną fundacją stowarzyszoną z międzynarodową siecią sklepów odzieżowych C&A. Wraz z partnerami Fundacja działa na rzecz uczciwego i zrównoważonego przemysłu odzieżowego. Pomaga też budować silne społeczności we wszystkich krajach, w których działa C&A.

O Fundacja Gajusz

Fundacja „Gajusz” została założona w 1996 roku. Jest organizacją pozarządową, która zajmuje się chorymi dziećmi i ich rodzinami, dba by otrzymały specjalistyczną opiekę, wsparcie oraz pomoc. Fundacja „Gajusz” prowadzi 3 hospicja dla nieuleczalnie chorych dzieci: domowe, stacjonarne i perinatalne oraz Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli.

Fundację mogą wspierać osoby prywatne poprzez przekazanie darowizn. Więcej szczegółów odnaleźć można pod adresem: http://www.gajusz.org.pl/.

______

[1] CAF World Giving Index 2016. The world's leading study of generosity. October 2016, Charities Aid Foundation


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja GAJUSZ

Adres:

Dąbrowskiego 87, 93-271 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 631 00 41

Faks:

42 631 00 41

E-mail:

biuro@gajusz.org.pl

Www:

http://www.gajusz.org.pl 

Organizator:

Fundacja C&A

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • współpraca z biznesem