Przejdź do treści głównej

Dzwoń z głową pod numer 112

autor(ka): Kurier PAP
2017-02-09, 16:43
użytkownik
archiwalne
(PAP) 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru 112. Celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo oraz przypomnienie, w jakich sytuacjach należy z tego numeru korzystać.

Wydawnictwo Debit wspólnie z Centrami Powiadamiania Ratunkowego w Polsce przygotowały kampanię pod hasłem "Dzwoń z głową pod 112". Celem akcji jest przypomnienie w jakich sytuacjach należy z numeru korzystać. Kampanię wspiera książka dla dzieci pt. "Dzwoń pod 112". Do takiej promocji zachęca sama Komisja Unii Europejskiej. Pracownicy centrów alarmowych w Polsce zwracają uwagę, że wciąż często zdarzają się telefony niepotrzebne, które utrudniają pomoc.

"To linia alarmowa, ratująca zdrowie i życie w nagłych przypadkach. Nie można jej blokować poprzez telefony dotyczące zdarzeń np. sprzed tygodnia. Mnóstwo zgłoszeń jest fałszywych. Pracę utrudniają nam "zgłoszenia", wykonywane przez małe dzieci, którym rodzice dają do zabawy telefony komórkowe. Nawet jeśli są to aparaty bez karty, ale działają, można się z nich dodzwonić na numer alarmowy 112" - tłumaczy Magdalena Wysocka-Brunka z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

112 jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym używanym w sieci telefonów stacjonarnych i komórkowych w Unii Europejskiej.

Książka "Dzwoń pod 112” dzięki swojej treści i typografii, która zachęca do czytania, stała się bestsellerową propozycją dla młodych czytelników. Główną bohaterką opowieści Heleny Bross jest Maja, dziewczynka, która uwielbia wspinać się po drzewach i nie przepada za… czytaniem. W czasie zabawy na podwórku z kolegą z klasy dziewczynka łamie nogę na trampolinie! Oskar doskonale wie co zrobić i jak się zachować. Dzwoni pod numer 112 i wzywa pogotowie. Maja okazuje się być dzielną dziewczynką. W dodatku, nie mogąc wspinać się po drzewach, bliżej zaprzyjaźnia się z książkami!

W ramach kampanii Wydawnictwo Debit ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci, w którym do wygrania będą książki oraz możliwość odwiedzenia jednego z Centrów Powiadamiania Ratunkowego w Polsce.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdą się na stronie: www.wydawnictwo-debit.pl.


Informacja pochodzi z serwisu www.kurier.pap.pl
Źródło: Wydawnictwo Debit
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • ratownictwo