Przejdź do treści głównej

"Hands in action" - młodzież z Polski, Czech i Niemiec w Krzyżowej

użytkownik
archiwalne
„Hands in action” - integracja młodzieży z różnych krajów i środowisk poprzez działania artystyczne. Polsko-czesko-niemiecka wymiana młodzieży w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej to wyjątkowe miejsce, gdzie spotyka się młodzież z różnych krajów, a nierzadko również – z różnych środowisk. To tu młodzi ludzie poznają kulturę i historię kraju, z którego pochodzą ich koledzy oraz uczą się otwartości, wrażliwości i szacunku dla innych. Projekty realizowane przez MDSM wspierają również samorozwój uczestników, ich kreatywność oraz samodzielność.

W Krzyżowej do końca tygodnia trwa projekt, który pokazuje jak pracować z różnorodną młodzieżą wykorzystując ich potencjał artystyczny.

Uczestnicy projektu „Hands in action” pochodzą z Polski, Czech i Niemiec. W niezwykle różnorodnej grupie znalazła się młodzież w wieku 13 – 18 lat, mieszkająca w rodzinach, domach dziecka, rodzinach zastępczych i w ośrodku dla uchodźców. Niektórzy uczestnicy po raz kolejny wracają do Krzyżowej. Młodzież spędza wspólnie czas, uczy się języków, ale motywem przewodnim projektu są zajęcia artystyczne. W programie znalazły się m.in. zajęcia fotograficzne, majsterkowania, a także cyrkowe i muzyczne – gra na bębnach afrykańskich. Młodzi ludzie nie tylko w nich uczestniczą, ale także angażują się w samodzielne prowadzenie warsztatów podczas sesji popołudniowych.


Źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • kultura
  • młodzież
  • sztuka
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa