Przejdź do treści głównej

Wielka Borecka Orkiestra Świątecznej Pomocy [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-02-06, 09:36
użytkownik
archiwalne
W czasie tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy orkiestra, tak jak w latach poprzednich, zagrała też w Gminie Borek pod patronatem Powiatowego Sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu. I dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zebrała: 8 129,77 zł!

Na Boreckie wspaniałe finałowe granie złożyły się działania wielu wolontariuszy i ich opiekunów z kilku instytucji.

W dniach od 9 do 15 stycznia 2017 r. wolontariusze z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wlkp. kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórkę przeprowadzono: w szkole oraz na ulicach miasta. W ramach tej akcji kwestarze WOŚP zebrali 2 505,88 zł.

W niedzielę 15 stycznia wielkie finałowe granie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim, czyli: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim, Szkoła Filialna im. Edmunda Bojanowskiego w Wycisłowie, Szkoła Filialna w Zalesiu, Przedszkole Samorządowe w Borku Wielkopolskim z oddziałami zamiejscowymi w Wycisłowie oraz Zalesiu oraz gospodarz: MGOK w Borku Wlkp. Było kolorowo i wesoło. Zaprezentowali się przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz uczestnicy sekcji artystycznych działających w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim. Wystawiono „Zimowe Przedstawienie”, były prezentacje wokalne „Śnieżnych hitów”, podgrzewające atmosferę pokazy taneczne, muzykowano świątecznie i nie tylko, wystąpiły zespoły: „TRIO”, „Bez Nazwy” i „Fantastyczne Śpiewanie”. Koncertowi WOŚP towarzyszyła kawiarenka ze pysznymi domowymi wypiekami mam dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz inne atrakcje, jak np. Kącik malucha, w którym nie tylko najmłodsi malowali sobie artystycznie twarze. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też fantazyjne modelowanie balonów. A uczniowie z Samorządu ZSP sprzedawali „orkiestrowe” gadżety oraz zbierali datki od przybyłych gości. W ramach tych aktywności zebrano 2426,35 zł.

Tradycyjnie już w wielkoorkiestrowe granie włączył się Zespół Szkół w Zimnowodzie organizując w niedzielne, zimowe popołudnie wielki szkolny 25. Finał WOŚP pod batutą Samorządu Uczniowskiego. W programie finałowego grania znalazły się: - koncert świąteczno – noworoczny w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół; emocjonujący turniej sportowy drużyn sołeckich, w którym zwyciężyła drużyna Celestynów – Siedmiorogów Drugi; sprzedaż darów na rzecz WOŚP (najdrożej sprzedano portret Jurka Owsiaka narysowany przez absolwentkę naszej szkoły); kawiarenka przygotowana przez rodziców; gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych; karnawałowe malowanie twarzy i kiermasz rozmaitości. Udział ZS w Zimnowodzie w 25. Finale WOŚP zakończył się zebraniem łącznej kwoty 2149,08 zł.

Do finałowego grania WOŚP włączyło się też po raz pierwszy Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie. Prowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek, które były wystawione w przedszkolu. I zebrano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 1 048,46 zł.

Na terenie Gminy Borek Wlkp. zbierali też harcerze - wolontariusze ze Sztabu WOŚP w Jarocinie i kwoty przez nich zebrane zasiliły konto tego sztabu.

Powiatowy Sztab WOŚP serdecznie dziękuje organizatorom działań, wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się w Wielkoorkiestrowe Granie!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • wolontariusze