Przejdź do treści głównej

W Pępowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-02-06, 09:33
użytkownik
archiwalne
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce na terenie całego powiatu gostyńskiego. Także Gmina Pępowo przyłączyła się do finałowego grania.

Działania wielkoorkiestrowe dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom przeprowadził Samorząd Uczniowski Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie przy wsparciu Powiatowego Sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

21 młodych wolontariuszy pod opieką nauczycieli kwestowało w zimny, mroźny dzień niedzielny na terenie Pępowa i okolicznych miejscowości. Spotkali się z wielką życzliwością mieszkańców gminy, którzy prócz datków wspierali młodych kwestarzy uśmiechami, dobrym słowem i wyrazami podziwu i uznania za kwestowanie w tak niesprzyjających warunkach pogodowych. – „Warto przypomnieć” – dodaje Szef Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu Mirosław Sobkowiak – „że Samorząd Uczniowski Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie od lat aktywnie włącza się w finałowe grania. To ważne, bo w ten sposób szkoła w Pępowie uczy corocznie kolejne pokolenia młodych ludzi pomagania innym i uczy ich zasad wolontariatu, ale też sprawia, że mieszkańcy Gminy Pępowie mają okazję pokazać, że w tym dniu są razem z całą Polską i uczestniczą w największej imprezie charytatywnej na całym świecie.”

Działania młodych kwestarzy z Pępowa przyniosły wspaniały wynik. Zebrali oni:

6 795,60 zł

A to nie cała kwota ofiarowana przez mieszkańców Pępowa, gdyż na terenie gminy kwestowali też wolontariusze z innych okolicznych sztabów, a zebrane przez nich kwoty zasiliły konta tych sztabów.

Powiatowy Sztab WOŚP serdecznie dziękuje organizatorom działań, wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się w Wielkoorkiestrowe Granie w Pępowie!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • wolontariusze