Przejdź do treści głównej

Gostyń. Powołani do kadry sportowej [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-01-30, 09:52
użytkownik
archiwalne
Na pierwszym w tym roku stażu instruktorskim Shotokan Word Organisation m.in. wręczono powołania do reprezentacji SWO na mistrzostwa świata. W grupie powołanych znaleźli się też karatecy z Gostynia.

Na staż do poznańskiej Akademii Sztuk Walki (zajęcia odbywały się w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego) przyjechali instruktorzy z wielu krajowych klubów karate, w tym z TKKF „Tęcza” w Gostyniu.

Staż poświęcony był przygotowaniom do startu w majowych Mistrzostwa Europy i lipcowych Mistrzostwa Świata. Zajęcia prowadził Hanshi Robert Sworek (8. DAN). Skupiono się głównie na przygotowaniu do kumite (walka sportowa), ćwiczono różne kombinacje technik, wykorzystywanych w ataku. Jak podkreśla Mirosław Sobkowiak (4. DAN) – instruktorzy Shotokan Word Organisation przećwiczyli praktycznie metody i sposoby nauki technik skutecznego ataku, zwracając przy tym uwagę na ważne technicznie szczegóły zachowań obronnych. Zwracano też uwagę na sposoby kontrolowania przeciwnika podczas ataku oraz elementy zapewniające maksymalną skuteczność ataku.

W trakcie zajęć treningowych ćwiczono też takie wykonywanie technik ataku, by były one zgodne z wymogami sędziowskimi, stosowanymi w czasie mistrzostw.

Na zakończenie stażu Hanshi Robert Sworek wręczył w imieniu Zarządu Shotokan Word Organisation pisemne powołania do reprezentacji tej międzynarodowej organizacji na zbliżających się Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Zarząd, dokonując wyboru składu reprezentacji, wziął pod uwagę zaangażowanie, doświadczenie i umiejętności w Karate Shotokan. Wśród wyróżnionych powołaniami do kadry sportowej i sędziowskiej SWO znalazło się dwóch uczestników stażu z Gostynia: Mieczysław Polewski (4 DAN) i Mirosław Sobkowiak (4 DAN). Powołania otrzymali również pozostali instruktorzy TKKF „TĘCZA”: Waldemar Szwedek (7 DAN) i Marcin Danek (2 DAN).

Klub karate shotokan TKKF „TĘCZA” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12; o 17.00 młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe TKKF Tęcza
Organizator:

Ognisko Statutowe TKKF Tęcza przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

Tel.:

601 071 491

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek