Przejdź do treści głównej

1% podatku przekazany Fundacji Tesco Dzieciom pomaga dzieciom z niepełnosprawnością

autor(ka): Joanna Śpiewla
2017-01-27, 14:14
użytkownik
archiwalne
Od stycznia tego roku 153 dzieci z warszawskiego Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” dołączyło do tysiąca młodych ludzi, uczących się z Fundacją Tesco Dzieciom, jak jeść zdrowo. Podopieczni „Helenowa” korzystają z programu, który odpowiada na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z niepełnosprawnościami. Program realizowany jest ze środków, które Fundacja Tesco Dzieciom pozyskała z odpisów 1% podatku za rok 2015.

Nauka zasad zdrowego trybu życia jest niezwykle ważnym aspektem w wychowaniu każdego dziecka. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami temat ten jest jeszcze ważniejszy, ale i trudniejszy.

Wyjątkowy program, opracowany przez specjalistów związanych z Centrum TPD Helenów, zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych i warsztatowych oraz indywidualnych konsultacji, które mają na celu wyposażenie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w niezbędną wiedzę i umiejętności związane z prawidłowym odżywianiem i zdrowym trybem życia. Z programu skorzystają dzieci z niepełnosprawnością motoryczna i sprzężoną (motoryczna i intelektualna).

– Robimy wszystko, aby nasi podopieczni byli jak najlepiej przygotowani do dorosłego życia, pomimo swoich ograniczeń i niepełnosprawności, mówi Zbigniew Drzewiecki, dyrektor Centrum TPD „Helenów”. – Możliwość realizacji programu z Fundacją Tesco Dzieciom to świetna okazja, aby kompleksowo zająć się tematami związanymi z prowadzeniem nie tylko zdrowego, ale również samodzielnego życia. Dieta może także służyć terapii, dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową opracujemy specjalną dietę eliminującą gluten i cukier ponieważ są to produkty wzmagające nadpobudliwość. Pod okiem dietetyka będziemy obserwować jakie efekty przynosi dieta. Planujemy także na koniec realizacji projektu opublikować książkę kucharską z ciekawszymi przepisami.

Program „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę” Fundacja Tesco Dzieciom realizuje od pięciu lat, w strategicznej współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Obejmuje on swoją pomocą blisko tysiąc dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, ubóstwem oraz niedożywieniem. W ramach programu finansowany jest zakup żywności dla potrzebujących dzieciaków oraz ich edukacja w zakresie racjonalnego żywienia i trybu życia.

Rozszerzenie programu na nowych beneficjentów – dzieci z Centrum TPD „Helenów” możliwe było dzięki darowiznom, które Fundacja Tesco Dzieciom pozyskała z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2015.

– W Fundacji Tesco zakładamy, że dobro dzieci jest naszym wspólnym dobrem. Dlatego realizujemy różnorodne projekty, w odpowiedzi na realne potrzeby społeczne dzieciaków, mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Zarządu Fundacji. Z radością czekamy na efekty realizacji programu przez dzieci z niepełnosprawnością. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu podopieczni Centrum TPD zdobędą wiedzę i umiejętności, z których korzystać będą już zawsze.

 


Pliki do pobrania

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Tesco Dzieciom
Miejsce: Kraków, Kapelanka 56, 30-347 Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2017-01-27 do 2017-06-30
Organizator:

Fundacja Tesco Dzieciom

Adres:

Kapelanka 56, 30-347 Kraków, woj. MAŁOPOLSKIE

Tel.:

12 255 22 00

E-mail:

kontakt@fundacjatesco.pl

Www:

http://www.fundacjatesco.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • edukacja
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • współpraca z biznesem