Przejdź do treści głównej

Powiat gostyński. Warsztaty dziennikarskie

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-01-07, 22:05
użytkownik
archiwalne
W ramach nagrodzonego grantem przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projektu „Jesteśmy – wspieramy – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”, realizowanego w powiecie pleszewskim i gostyńskim oraz w sąsiednich powiatach leszczyńskim ziemskim, leszczyńskim grodzkim, rawickim i kościańskim, obejmującego wiele działań, przeprowadzono też warsztaty dziennikarskie.

Ta forma aktywności społecznej jest odpowiedzią na indywidualne zainteresowania osób uczestniczących w projekcie.

Warsztaty odbyły się w jednej z sal Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie Zajęcia warsztatowe przygotowali i przeprowadzili dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi. W sposób przystępny i atrakcyjny dla uczestników przedstawili pracę dziennikarza i zasady nią kierujące. Następnie w ramach praktycznych zajęć przeszkolili uczestników ze zbierania informacji, atrakcyjnego dla odbiorcy ich przedstawiania oraz z przygotowywania różnych form dziennikarskich.

Warsztaty zakończyła konferencja prasowa przygotowana i przeprowadzona przez uczestników warsztatów. Była ona poświęcona projektowi „Jesteśmy – wspieramy”, podnoszącemu kompetencje uczestników projektu – osoby z niepełnosprawnością, ale i ich opiekunów, rodziców i terapeutów. Materiały opracowane na warsztatach zostały wykorzystane w biuletynie podsumowującym projekt.

A sami uczestnicy warsztatów byli zachwyceni. „Wydajemy u nas w ŚDS i DPS gazetkę. Teraz na pewno nasze artykuły będą bardziej profesjonalne” – podkreśla jedna z uczestniczek. A jej kolega dodaje: „Teraz wiem, że praca dziennikarza nie jest łatwa. A dziś poznaliśmy też ciekawe historie z pracy w radiu czy telewizji”.

Autorami i realizatorami projektu są Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie i Stowarzyszenie „DZIECKO” w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Wsparcia w wielu działań udziela m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie.

Zajęcia dla uczestników projektu są całkowicie bezpłatne dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach grantu, własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie i Stowarzyszenia „DZIECKO” w Gostyniu oraz pracy wolontariuszy z: ww. stowarzyszeń, PCPR-ów w Pleszewie i w Gostyniu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie i Ośrodka Wsparcia w Pleszewie oraz wsparcia Warsztatów Terapii Zajęciowej: w Piaskach, w Nowolipsku, w Gizałkach, DPS w Chwałkowie i w Pleszewie oraz ŚDS: w Czerminie, w Fabianowie, w Gostyniu, w Krzywiniu i w Krzemieniewie.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko" - opracowanie własne
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

Tel.:

65 572 53 25, 725 167 236

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • hobby, zainteresowania
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój zawodowy